- Weather
- Russia
- Irkutsk Oblast
- Ust'-Ilimsk
Ust'-Ilimsk: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Ust'-Ilimsk, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
18. 5.
8°C
21°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
59
|
29
59
|
22
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
23°C
|
18°C
|
Tomorrow
19. 5.
8°C
21°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
25
|
14
22
|
10
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
25°C
|
19°C
|
Wednesday
20. 5.
9°C
20°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
26
|
18
32
|
18
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
18°C
|
Thursday
21. 5.
8°C
22°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
20
|
14
28
|
14
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
999 hPa
|
997 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
24°C
|
19°C
|
Friday
22. 5.
6°C
13°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
96
|
44
94
|
38
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1000 hPa
|
1002 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
14°C
|
9°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
2°C
8°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
69
|
33
73
|
23
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
9°C
|
7°C
|
Sunday
24. 5.
2°C
9°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
63
|
33
65
|
22
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
9°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
1°C
13°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
59
|
30
49
|
19
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
16°C
|
11°C
|
Tuesday
26. 5.
5°C
16°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
48
|
20
46
|
15
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
19°C
|
14°C
|
Wednesday
27. 5.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
44
|
24
53
|
19
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
18°C
|
12°C
|
Thursday
28. 5.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
41
|
15
48
|
8
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
18°C
|
13°C
|
Friday
29. 5.
7°C
18°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
39
|
21
40
|
10
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
21°C
|
16°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
50
|
3
43
|
7
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
16°C
|
Sunday
31. 5.
9°C
19°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
42
|
6
44
|
4
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
22°C
|
18°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
14°/4°
2. 5.
15°/4°
3. 5.
19°/4°
4. 5.
9°/-1°
5. 5.
9°/-1°
6. 5.
15°/-1°
7. 5.
18°/7°
8. 5.
20°/6°
9. 5.
12°/4°
10. 5.
15°/1°
11. 5.
14°/7°
12. 5.
9°/1°
13. 5.
10°/-2°
14. 5.
9°/1°
15. 5.
9°/-1°
16. 5.
14°/2°
17. 5.
16°/4°
18. 5.
21°/8°
19. 5.
21°/8°
20. 5.
20°/9°
21. 5.
22°/8°
22. 5.
13°/6°
23. 5.
8°/2°
24. 5.
9°/2°
25. 5.
13°/1°
26. 5.
16°/5°
27. 5.
15°/7°
28. 5.
15°/6°
29. 5.
18°/7°
30. 5.
17°/10°
31. 5.
19°/9°
What it means
precipitation
12 %
