Umeda: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Umeda, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
17. 5.
16°C
30°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
58
|
29
56
|
31
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
37°C
|
26°C
|
Next Week
Tomorrow
18. 5.
17°C
29°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
75
|
50
93
|
45
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
36°C
|
24°C
|
Tuesday
19. 5.
18°C
28°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
83
|
55
96
|
38
92
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
35°C
|
24°C
|
Wednesday
20. 5.
19°C
22°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
41
|
17
33
|
17
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
24°C
|
22°C
|
Thursday
21. 5.
16°C
20°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
53
|
31
68
|
31
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
19°C
|
17°C
|
Friday
22. 5.
14°C
17°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
69
|
34
70
|
32
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
17°C
|
15°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
51
|
27
49
|
26
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
27°C
|
19°C
|
Sunday
24. 5.
15°C
25°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
47
|
20
50
|
12
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
27°C
|
22°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
20°C
27°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
46
|
34
57
|
10
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
31°C
|
24°C
|
Tuesday
26. 5.
21°C
27°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
36
|
24
40
|
21
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
32°C
|
24°C
|
Wednesday
27. 5.
21°C
27°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
24
|
21
39
|
11
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
31°C
|
24°C
|
Thursday
28. 5.
21°C
28°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
27
|
28
42
|
24
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
33°C
|
25°C
|
Friday
29. 5.
22°C
27°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
33
|
18
42
|
14
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
31°C
|
24°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
21°C
27°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
40
|
24
48
|
16
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1002 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
31°C
|
24°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
20°/12°
2. 5.
25°/13°
3. 5.
24°/15°
4. 5.
26°/16°
5. 5.
22°/12°
6. 5.
21°/13°
7. 5.
26°/16°
8. 5.
26°/18°
9. 5.
22°/16°
10. 5.
25°/13°
11. 5.
25°/15°
12. 5.
25°/15°
13. 5.
27°/14°
14. 5.
23°/14°
15. 5.
23°/12°
16. 5.
25°/13°
17. 5.
30°/16°
18. 5.
29°/17°
19. 5.
28°/18°
20. 5.
22°/19°
21. 5.
20°/16°
22. 5.
17°/14°
23. 5.
20°/12°
24. 5.
25°/15°
25. 5.
27°/20°
26. 5.
27°/21°
27. 5.
27°/21°
28. 5.
28°/21°
29. 5.
27°/22°
30. 5.
27°/21°
31. 5.
28°/21°
What it means
precipitation
12 %
