- Weather
- India
- State of Uttar Pradesh
- Ujhāni
Ujhāni: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Ujhāni, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
5. 4.
19°C
31°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
40
|
30
63
|
25
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
38°C
|
23°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
17°C
32°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
46
|
36
68
|
25
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
40°C
|
25°C
|
Tuesday
7. 4.
19°C
33°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
51
|
25
67
|
30
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
39°C
|
25°C
|
Wednesday
8. 4.
19°C
29°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
73
|
35
83
|
37
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
31°C
|
20°C
|
Thursday
9. 4.
17°C
30°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
27
|
31
47
|
22
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
38°C
|
23°C
|
Friday
10. 4.
18°C
34°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
47
89
|
58
95
|
33
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
39°C
|
26°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
19°C
36°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
77
|
53
93
|
27
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
42°C
|
27°C
|
Sunday
12. 4.
20°C
36°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
83
|
31
82
|
19
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
42°C
|
26°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
24°C
37°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
30
|
36
49
|
23
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1001 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
51°C
|
38°C
|
26°C
|
Tuesday
14. 4.
24°C
37°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
27
|
31
42
|
20
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1000 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
52°C
|
38°C
|
27°C
|
Wednesday
15. 4.
25°C
39°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 39°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
39°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
26
|
21
44
|
5
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1001 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
51°C
|
40°C
|
27°C
|
Thursday
16. 4.
26°C
41°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 41°C |
|
Morning
38°C
|
Afternoon
41°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
40
|
30
48
|
5
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1001 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
53°C
|
42°C
|
29°C
|
Friday
17. 4.
27°C
42°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 42°C |
|
Morning
38°C
|
Afternoon
42°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
40
|
17
49
|
3
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
999 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
54°C
|
42°C
|
30°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
28°C
41°C
| Min Temperature: | 28°C |
| Max Temperature: | 41°C |
|
Morning
38°C
|
Afternoon
41°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
44
|
24
50
|
3
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
999 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
53°C
|
42°C
|
30°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
35°/20°
2. 4.
37°/21°
3. 4.
35°/23°
4. 4.
33°/21°
5. 4.
31°/19°
6. 4.
32°/17°
7. 4.
33°/19°
8. 4.
29°/19°
9. 4.
30°/17°
10. 4.
34°/18°
11. 4.
36°/19°
12. 4.
36°/20°
13. 4.
37°/24°
14. 4.
37°/24°
15. 4.
39°/25°
16. 4.
41°/26°
17. 4.
42°/27°
18. 4.
41°/28°
19. 4.
42°/28°
20. 4.
42°/28°
21. 4.
41°/29°
22. 4.
41°/28°
23. 4.
41°/28°
24. 4.
41°/28°
25. 4.
41°/27°
26. 4.
41°/28°
27. 4.
41°/28°
28. 4.
40°/28°
29. 4.
38°/28°
30. 4.
39°/27°
What it means
precipitation
12 %
