- Weather
- Ukraine
- Transcarpathia
- Tyachiv
Tyachiv: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Tyachiv, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
5. 4.
7°C
17°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
37
|
25
58
|
20
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
21°C
|
14°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
127
|
58
128
|
31
110
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
16°C
|
11°C
|
Tuesday
7. 4.
2°C
12°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
108
|
53
115
|
29
108
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
14°C
|
8°C
|
Wednesday
8. 4.
3°C
7°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
95
|
42
99
|
32
102
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
10°C
|
6°C
|
Thursday
9. 4.
2°C
9°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
81
|
26
81
|
26
83
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
10°C
|
5°C
|
Friday
10. 4.
-1°C
8°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
37
|
23
45
|
19
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
13°C
|
4°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
-2°C
10°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
31
|
12
33
|
12
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
14°C
|
7°C
|
Sunday
12. 4.
0°C
13°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
24
|
8
29
|
17
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
18°C
|
4°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
3°C
14°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
29
|
5
36
|
13
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
18°C
|
6°C
|
Tuesday
14. 4.
5°C
15°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
30
|
4
32
|
9
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
18°C
|
7°C
|
Wednesday
15. 4.
6°C
17°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
23
|
8
27
|
16
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
20°C
|
8°C
|
Thursday
16. 4.
7°C
18°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
24
|
10
35
|
13
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
22°C
|
9°C
|
Friday
17. 4.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
21
|
8
28
|
13
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
20°C
|
8°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
36
|
13
44
|
14
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
19°C
|
8°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
13°/5°
2. 4.
16°/2°
3. 4.
15°/8°
4. 4.
17°/5°
5. 4.
17°/7°
6. 4.
16°/7°
7. 4.
12°/2°
8. 4.
7°/3°
9. 4.
9°/2°
10. 4.
8°/-1°
11. 4.
10°/-2°
12. 4.
13°/0°
13. 4.
14°/3°
14. 4.
15°/5°
15. 4.
17°/6°
16. 4.
18°/7°
17. 4.
16°/7°
18. 4.
15°/6°
19. 4.
15°/6°
20. 4.
15°/5°
21. 4.
16°/7°
22. 4.
15°/9°
23. 4.
16°/8°
24. 4.
17°/8°
25. 4.
19°/9°
26. 4.
19°/11°
27. 4.
19°/10°
28. 4.
19°/10°
29. 4.
19°/11°
30. 4.
18°/11°
What it means
precipitation
12 %
