Tweed: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Tweed, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
1. 5.
0°C
9°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
40
|
24
49
|
17
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
11°C
|
5°C
|
This Weekend
Tomorrow
2. 5.
0°C
10°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
57
|
26
57
|
18
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
5°C
|
Sunday
3. 5.
-1°C
11°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
75
|
44
87
|
33
85
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
12°C
|
7°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
90
|
44
111
|
45
112
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1002 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
14°C
|
13°C
|
Tuesday
5. 5.
7°C
13°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
91
|
42
101
|
22
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
1005 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
15°C
|
9°C
|
Wednesday
6. 5.
3°C
13°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
35
|
17
48
|
12
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
13°C
|
10°C
|
Thursday
7. 5.
6°C
10°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
65
|
29
68
|
15
87
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
9°C
|
8°C
|
Friday
8. 5.
4°C
8°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
82
|
45
88
|
38
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
995 hPa
|
996 hPa
|
999 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
9°C
|
6°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
3°C
12°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
63
|
31
58
|
18
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
13°C
|
8°C
|
Sunday
10. 5.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
43
|
15
55
|
8
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
13°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
57
|
13
48
|
13
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
15°C
|
10°C
|
Tuesday
12. 5.
5°C
16°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
53
|
9
51
|
6
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
17°C
|
11°C
|
Wednesday
13. 5.
7°C
17°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
71
|
4
57
|
3
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
18°C
|
14°C
|
Thursday
14. 5.
9°C
17°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
54
|
2
45
|
4
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
18°C
|
13°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
9°/0°
2. 5.
10°/0°
3. 5.
11°/-1°
4. 5.
15°/6°
5. 5.
13°/7°
6. 5.
13°/3°
7. 5.
10°/6°
8. 5.
8°/4°
9. 5.
12°/3°
10. 5.
12°/4°
11. 5.
14°/5°
12. 5.
16°/5°
13. 5.
17°/7°
14. 5.
17°/9°
15. 5.
16°/9°
16. 5.
18°/8°
17. 5.
19°/9°
18. 5.
16°/9°
19. 5.
15°/8°
20. 5.
17°/8°
21. 5.
17°/11°
22. 5.
20°/9°
23. 5.
15°/12°
24. 5.
18°/10°
25. 5.
18°/11°
26. 5.
19°/11°
27. 5.
20°/12°
28. 5.
19°/12°
29. 5.
21°/12°
30. 5.
20°/13°
31. 5.
What it means
precipitation
12 %
