Turia: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Turia, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
27. 4.
6°C
16°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
71
|
18
53
|
7
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1023 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
21°C
|
14°C
|
Tomorrow
28. 4.
5°C
20°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
23
|
14
30
|
14
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
26°C
|
16°C
|
Wednesday
29. 4.
9°C
14°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
76
|
34
58
|
24
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
16°C
|
12°C
|
Thursday
30. 4.
7°C
11°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
51
|
29
53
|
24
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
13°C
|
8°C
|
Friday
1. 5.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
36
|
18
33
|
11
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
16°C
|
10°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
32
|
13
32
|
15
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
13°C
|
10°C
|
Sunday
3. 5.
7°C
18°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
40
|
11
35
|
9
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
22°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
8°C
18°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
32
|
22
43
|
9
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
21°C
|
10°C
|
Tuesday
5. 5.
9°C
19°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
20
|
9
28
|
6
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
23°C
|
12°C
|
Wednesday
6. 5.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
35
|
12
35
|
3
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
22°C
|
12°C
|
Thursday
7. 5.
11°C
21°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
27
|
13
27
|
5
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
25°C
|
14°C
|
Friday
8. 5.
12°C
23°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
27
|
21
37
|
8
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
25°C
|
15°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
39
|
18
43
|
12
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
24°C
|
14°C
|
Sunday
10. 5.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
35
|
6
28
|
2
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
23°C
|
15°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
14°/4°
2. 4.
9°/7°
3. 4.
14°/8°
4. 4.
18°/8°
5. 4.
19°/5°
6. 4.
22°/6°
7. 4.
17°/7°
8. 4.
14°/5°
9. 4.
12°/4°
10. 4.
10°/3°
11. 4.
10°/4°
12. 4.
14°/2°
13. 4.
15°/3°
14. 4.
15°/8°
15. 4.
18°/6°
16. 4.
20°/7°
17. 4.
20°/9°
18. 4.
19°/8°
19. 4.
20°/7°
20. 4.
20°/7°
21. 4.
15°/7°
22. 4.
14°/5°
23. 4.
17°/2°
24. 4.
21°/6°
25. 4.
21°/7°
26. 4.
25°/7°
27. 4.
16°/6°
28. 4.
20°/5°
29. 4.
14°/9°
30. 4.
11°/7°
What it means
precipitation
12 %
