- Weather
- Russia
- Lipetsk Oblast
- Treshchëvka
Treshchëvka: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Treshchëvka, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
19. 5.
14°C
28°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
58
|
39
70
|
24
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
28°C
|
22°C
|
Tomorrow
20. 5.
16°C
29°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
71
|
44
74
|
23
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
28°C
|
21°C
|
Thursday
21. 5.
16°C
31°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
65
|
33
65
|
17
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
31°C
|
24°C
|
Friday
22. 5.
17°C
30°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
45
|
12
41
|
11
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
31°C
|
23°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
17°C
26°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
31
|
26
53
|
19
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
25°C
|
19°C
|
Sunday
24. 5.
15°C
20°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
56
|
24
54
|
13
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
21°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
52
|
32
60
|
20
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
18°C
|
16°C
|
Tuesday
26. 5.
13°C
19°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
53
|
27
56
|
19
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
20°C
|
12°C
|
Wednesday
27. 5.
11°C
17°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
69
|
31
67
|
19
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
19°C
|
11°C
|
Thursday
28. 5.
9°C
17°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
64
|
33
63
|
14
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
18°C
|
10°C
|
Friday
29. 5.
9°C
18°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
38
|
21
42
|
14
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
20°C
|
12°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
11°C
17°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
67
|
32
68
|
17
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
18°C
|
11°C
|
Sunday
31. 5.
9°C
16°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
58
|
6
60
|
14
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
50
|
18
46
|
13
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
20°C
|
12°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
9°/0°
2. 5.
13°/-1°
3. 5.
17°/3°
4. 5.
24°/6°
5. 5.
27°/11°
6. 5.
28°/12°
7. 5.
29°/14°
8. 5.
28°/15°
9. 5.
22°/11°
10. 5.
20°/11°
11. 5.
23°/12°
12. 5.
19°/12°
13. 5.
22°/9°
14. 5.
22°/12°
15. 5.
20°/11°
16. 5.
22°/9°
17. 5.
27°/12°
18. 5.
28°/14°
19. 5.
29°/16°
20. 5.
31°/16°
21. 5.
30°/17°
22. 5.
26°/17°
23. 5.
20°/15°
24. 5.
22°/13°
25. 5.
19°/13°
26. 5.
17°/11°
27. 5.
17°/9°
28. 5.
18°/9°
29. 5.
17°/11°
30. 5.
16°/9°
31. 5.
18°/10°
What it means
precipitation
12 %
