Toropovy: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Toropovy, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
27. 5.
8°C
12°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
43
|
26
57
|
24
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
991 hPa
|
992 hPa
|
994 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
12°C
|
10°C
|
Tomorrow
28. 5.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
40
|
18
41
|
18
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
997 hPa
|
997 hPa
|
998 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
16°C
|
9°C
|
Friday
29. 5.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
30
|
26
70
|
15
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1000 hPa
|
1002 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
12°C
|
10°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
37
|
21
40
|
13
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
17°C
|
11°C
|
Sunday
31. 5.
9°C
13°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
67
|
34
66
|
24
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
13°C
|
10°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
7°C
17°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
49
|
24
54
|
17
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
17°C
|
12°C
|
Tuesday
2. 6.
9°C
17°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
73
|
32
79
|
18
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
15°C
|
12°C
|
Wednesday
3. 6.
8°C
17°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
35
|
8
34
|
4
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
18°C
|
11°C
|
Thursday
4. 6.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
42
|
11
50
|
8
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
17°C
|
12°C
|
Friday
5. 6.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
52
|
4
45
|
3
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
18°C
|
13°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
32
|
9
30
|
5
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
21°C
|
14°C
|
Sunday
7. 6.
13°C
20°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
41
|
13
48
|
4
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
20°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
46
|
5
45
|
2
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
21°C
|
14°C
|
Tuesday
9. 6.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
40
|
8
41
|
9
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
21°C
|
15°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
8°/-2°
2. 5.
12°/0°
3. 5.
18°/5°
4. 5.
20°/7°
5. 5.
26°/8°
6. 5.
23°/11°
7. 5.
15°/8°
8. 5.
17°/6°
9. 5.
10°/2°
10. 5.
12°/-1°
11. 5.
15°/2°
12. 5.
14°/7°
13. 5.
17°/9°
14. 5.
21°/12°
15. 5.
27°/12°
16. 5.
29°/14°
17. 5.
30°/15°
18. 5.
30°/13°
19. 5.
31°/11°
20. 5.
26°/13°
21. 5.
24°/8°
22. 5.
28°/9°
23. 5.
29°/12°
24. 5.
20°/12°
25. 5.
19°/9°
26. 5.
12°/8°
27. 5.
15°/6°
28. 5.
14°/5°
29. 5.
16°/7°
30. 5.
13°/9°
31. 5.
17°/7°
What it means
precipitation
12 %
