Tokcha: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Tokcha, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
17. 5.
15°C
33°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
30
|
21
58
|
11
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
34°C
|
23°C
|
Next Week
Tomorrow
18. 5.
14°C
32°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
40
|
22
53
|
11
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
34°C
|
22°C
|
Tuesday
19. 5.
15°C
30°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
23
|
21
48
|
6
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
30°C
|
22°C
|
Wednesday
20. 5.
16°C
21°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
32
|
4
36
|
0
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
20°C
|
17°C
|
Thursday
21. 5.
15°C
19°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
33
|
12
37
|
6
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
18°C
|
16°C
|
Friday
22. 5.
13°C
25°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
26
|
19
39
|
10
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
26°C
|
18°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
12°C
22°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
37
|
13
49
|
5
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
20°C
|
18°C
|
Sunday
24. 5.
17°C
26°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
22
|
15
35
|
3
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
28°C
|
17°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
16°C
29°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
20
|
12
34
|
5
13
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
31°C
|
18°C
|
Tuesday
26. 5.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
19
|
8
33
|
1
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
28°C
|
20°C
|
Wednesday
27. 5.
18°C
28°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
21
|
10
32
|
0
10
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
29°C
|
18°C
|
Thursday
28. 5.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
14
|
4
21
|
0
10
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
29°C
|
18°C
|
Friday
29. 5.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
22
|
4
32
|
2
13
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
29°C
|
18°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
16°C
28°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
19
|
15
29
|
1
9
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
31°C
|
17°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
22°/11°
2. 5.
25°/12°
3. 5.
17°/11°
4. 5.
19°/10°
5. 5.
22°/5°
6. 5.
25°/7°
7. 5.
26°/9°
8. 5.
21°/12°
9. 5.
24°/7°
10. 5.
25°/7°
11. 5.
24°/9°
12. 5.
19°/14°
13. 5.
27°/12°
14. 5.
27°/14°
15. 5.
28°/11°
16. 5.
33°/15°
17. 5.
32°/14°
18. 5.
30°/15°
19. 5.
21°/16°
20. 5.
19°/15°
21. 5.
25°/13°
22. 5.
22°/12°
23. 5.
26°/17°
24. 5.
29°/16°
25. 5.
27°/17°
26. 5.
28°/18°
27. 5.
27°/17°
28. 5.
27°/17°
29. 5.
28°/16°
30. 5.
28°/16°
31. 5.
28°/16°
What it means
precipitation
12 %
