Tīlān: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Tīlān, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
17. 5.
16°C
21°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
74
|
24
94
|
14
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
27°C
|
20°C
|
Next Week
Tomorrow
18. 5.
14°C
27°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
60
|
18
70
|
9
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
37°C
|
22°C
|
Tuesday
19. 5.
19°C
29°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
43
|
24
67
|
7
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
33°C
|
22°C
|
Wednesday
20. 5.
15°C
21°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
78
|
22
64
|
6
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
20°C
|
18°C
|
Thursday
21. 5.
15°C
25°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
73
|
24
73
|
13
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
38°C
|
21°C
|
Friday
22. 5.
17°C
22°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
57
|
28
59
|
6
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
21°C
|
18°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
17°C
21°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
49
|
15
51
|
12
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
28°C
|
19°C
|
Sunday
24. 5.
17°C
35°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
49
|
32
34
|
8
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
42°C
|
25°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
22°C
31°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
53
|
53
55
|
10
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
39°C
|
22°C
|
Tuesday
26. 5.
20°C
31°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
32
|
40
39
|
2
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
40°C
|
24°C
|
Wednesday
27. 5.
20°C
32°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
26
|
33
31
|
9
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
42°C
|
24°C
|
Thursday
28. 5.
20°C
34°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
19
|
33
30
|
11
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
43°C
|
24°C
|
Friday
29. 5.
21°C
32°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
39
|
40
48
|
17
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
40°C
|
23°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
37
|
38
42
|
7
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
39°C
|
22°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
26°/13°
2. 5.
31°/10°
3. 5.
29°/12°
4. 5.
32°/9°
5. 5.
32°/12°
6. 5.
25°/9°
7. 5.
24°/17°
8. 5.
25°/14°
9. 5.
24°/18°
10. 5.
31°/17°
11. 5.
34°/15°
12. 5.
36°/14°
13. 5.
42°/15°
14. 5.
35°/19°
15. 5.
36°/16°
16. 5.
38°/22°
17. 5.
21°/16°
18. 5.
27°/14°
19. 5.
29°/19°
20. 5.
21°/15°
21. 5.
25°/15°
22. 5.
22°/17°
23. 5.
21°/17°
24. 5.
35°/17°
25. 5.
31°/22°
26. 5.
31°/20°
27. 5.
32°/20°
28. 5.
34°/20°
29. 5.
32°/21°
30. 5.
30°/20°
31. 5.
33°/20°
What it means
precipitation
12 %
