Tendar: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Tendar, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
17. 5.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
106
|
47
112
|
13
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
38°C
|
18°C
|
Next Week
Tomorrow
18. 5.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
49
|
32
91
|
1
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
39°C
|
18°C
|
Tuesday
19. 5.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
102
|
75
150
|
22
111
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
39°C
|
20°C
|
Wednesday
20. 5.
12°C
23°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
56
|
33
78
|
10
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
42°C
|
20°C
|
Thursday
21. 5.
12°C
25°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
43
|
33
119
|
29
113
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
43°C
|
23°C
|
Friday
22. 5.
14°C
24°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
31
|
20
59
|
1
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
41°C
|
20°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
11°C
26°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
29
|
25
57
|
8
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
44°C
|
24°C
|
Sunday
24. 5.
15°C
27°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
19
|
36
47
|
0
8
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
42°C
|
19°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
16°C
27°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
30
|
41
57
|
0
7
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
41°C
|
20°C
|
Tuesday
26. 5.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
33
|
42
59
|
0
9
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
43°C
|
19°C
|
Wednesday
27. 5.
17°C
29°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
32
|
42
63
|
0
14
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
43°C
|
21°C
|
Thursday
28. 5.
18°C
30°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
29
|
37
58
|
0
11
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
42°C
|
45°C
|
21°C
|
Friday
29. 5.
19°C
31°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
33°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
29
|
40
54
|
0
9
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
43°C
|
45°C
|
22°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
20°C
32°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
33°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
27
|
42
53
|
0
10
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
44°C
|
47°C
|
22°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
17°/6°
2. 5.
18°/7°
3. 5.
21°/10°
4. 5.
21°/11°
5. 5.
21°/12°
6. 5.
20°/10°
7. 5.
21°/10°
8. 5.
20°/11°
9. 5.
20°/11°
10. 5.
22°/8°
11. 5.
23°/10°
12. 5.
24°/12°
13. 5.
22°/13°
14. 5.
20°/11°
15. 5.
22°/9°
16. 5.
18°/10°
17. 5.
21°/10°
18. 5.
23°/14°
19. 5.
23°/12°
20. 5.
25°/12°
21. 5.
24°/14°
22. 5.
26°/11°
23. 5.
27°/15°
24. 5.
27°/16°
25. 5.
27°/17°
26. 5.
29°/17°
27. 5.
30°/18°
28. 5.
31°/19°
29. 5.
32°/20°
30. 5.
32°/19°
31. 5.
33°/19°
What it means
precipitation
12 %
