- Weather
- Russia
- Kemerovo Oblast
- Tayga
Tayga: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Tayga, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
5. 4.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
59
|
32
70
|
42
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1001 hPa
|
999 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
11°C
|
6°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
82
|
30
68
|
24
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1007 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
8°C
|
4°C
|
Tuesday
7. 4.
-2°C
6°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
41
|
13
37
|
12
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
9°C
|
2°C
|
Wednesday
8. 4.
1°C
10°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
86
|
40
100
|
28
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
9°C
|
5°C
|
Thursday
9. 4.
-4°C
3°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
54
|
21
50
|
18
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
4°C
|
-1°C
|
Friday
10. 4.
-8°C
-3°C
| Min Temperature: | -8°C |
| Max Temperature: | -3°C |
|
Morning
-6°C
|
Afternoon
-3°C
|
Evening
-5°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
58
|
29
64
|
24
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-4°C
|
-1°C
|
-5°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
-11°C
-1°C
| Min Temperature: | -11°C |
| Max Temperature: | -1°C |
|
Morning
-8°C
|
Afternoon
-2°C
|
Evening
-3°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
45
|
27
50
|
26
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1029 hPa
|
1030 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-6°C
|
-1°C
|
-4°C
|
Sunday
12. 4.
-6°C
4°C
| Min Temperature: | -6°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
64
|
19
59
|
18
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1026 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
9°C
|
3°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
-1°C
3°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
50
|
26
51
|
22
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1026 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
8°C
|
3°C
|
Tuesday
14. 4.
-2°C
4°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
48
|
13
46
|
13
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
8°C
|
4°C
|
Wednesday
15. 4.
-1°C
5°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
53
|
17
52
|
14
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
8°C
|
5°C
|
Thursday
16. 4.
0°C
7°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
44
|
22
46
|
22
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
11°C
|
7°C
|
Friday
17. 4.
2°C
8°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
48
|
20
48
|
14
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
12°C
|
7°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
2°C
7°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
45
|
29
57
|
28
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
10°C
|
7°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
6°/-4°
2. 4.
7°/-2°
3. 4.
7°/-1°
4. 4.
9°/0°
5. 4.
11°/2°
6. 4.
8°/3°
7. 4.
6°/-2°
8. 4.
10°/1°
9. 4.
3°/-4°
10. 4.
-3°/-8°
11. 4.
-1°/-11°
12. 4.
4°/-6°
13. 4.
3°/-1°
14. 4.
4°/-2°
15. 4.
5°/-1°
16. 4.
7°/0°
17. 4.
8°/2°
18. 4.
7°/2°
19. 4.
6°/2°
20. 4.
4°/-1°
21. 4.
4°/-2°
22. 4.
4°/-2°
23. 4.
5°/-1°
24. 4.
6°/0°
25. 4.
6°/0°
26. 4.
8°/2°
27. 4.
11°/4°
28. 4.
11°/5°
29. 4.
9°/4°
30. 4.
10°/5°
What it means
precipitation
12 %
