Tanting: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Tanting, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
4. 5.
16°C
22°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
31
|
7
26
|
10
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
23°C
|
17°C
|
Tomorrow
5. 5.
14°C
26°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
34
|
15
60
|
18
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
27°C
|
19°C
|
Wednesday
6. 5.
15°C
28°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
46
|
15
46
|
14
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
30°C
|
20°C
|
Thursday
7. 5.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
42
|
20
54
|
15
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
23°C
|
17°C
|
Friday
8. 5.
12°C
17°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
82
|
18
75
|
12
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
15°C
|
13°C
|
This Weekend
Saturday
9. 5.
12°C
18°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
28
|
12
31
|
8
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
18°C
|
15°C
|
Sunday
10. 5.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
37
|
8
36
|
5
20
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
18°C
|
18°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
16°C
24°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
15
|
4
18
|
8
14
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
27°C
|
18°C
|
Tuesday
12. 5.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
18
|
5
19
|
8
14
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
30°C
|
20°C
|
Wednesday
13. 5.
19°C
30°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
18
|
6
19
|
8
16
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
32°C
|
21°C
|
Thursday
14. 5.
20°C
29°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
19
|
4
25
|
8
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
31°C
|
21°C
|
Friday
15. 5.
20°C
28°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
26
|
5
32
|
7
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
30°C
|
21°C
|
Next Weekend
Saturday
16. 5.
19°C
28°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
27
|
5
29
|
9
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
30°C
|
20°C
|
Sunday
17. 5.
19°C
25°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
19
|
4
26
|
10
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
27°C
|
19°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
26°/9°
2. 5.
26°/16°
3. 5.
22°/16°
4. 5.
26°/14°
5. 5.
28°/15°
6. 5.
27°/17°
7. 5.
17°/12°
8. 5.
18°/12°
9. 5.
22°/13°
10. 5.
24°/16°
11. 5.
27°/17°
12. 5.
30°/19°
13. 5.
29°/20°
14. 5.
28°/20°
15. 5.
28°/19°
16. 5.
25°/19°
17. 5.
29°/18°
18. 5.
28°/19°
19. 5.
26°/22°
20. 5.
30°/20°
21. 5.
28°/22°
22. 5.
29°/22°
23. 5.
28°/22°
24. 5.
31°/21°
25. 5.
29°/22°
26. 5.
29°/21°
27. 5.
30°/21°
28. 5.
30°/21°
29. 5.
30°/23°
30. 5.
30°/23°
31. 5.
31°/22°
What it means
precipitation
12 %
