Sūq: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Sūq, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
17. 5.
19°C
28°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
62
|
60
129
|
62
133
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
43°C
|
24°C
|
Next Week
Tomorrow
18. 5.
16°C
29°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
39
|
46
97
|
30
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
44°C
|
26°C
|
Tuesday
19. 5.
19°C
32°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
80
|
54
92
|
32
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
44°C
|
28°C
|
Wednesday
20. 5.
18°C
30°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
83
|
63
115
|
38
83
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
44°C
|
25°C
|
Thursday
21. 5.
19°C
35°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
37
|
36
83
|
27
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
51°C
|
28°C
|
Friday
22. 5.
18°C
31°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
57
|
51
95
|
35
88
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
43°C
|
25°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
18°C
33°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
57
|
52
102
|
34
97
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
48°C
|
27°C
|
Sunday
24. 5.
22°C
36°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
25
|
70
84
|
33
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
43°C
|
45°C
|
26°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
24°C
36°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
32
|
48
65
|
18
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
45°C
|
46°C
|
26°C
|
Tuesday
26. 5.
23°C
35°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
35
|
47
60
|
18
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
43°C
|
45°C
|
26°C
|
Wednesday
27. 5.
24°C
36°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
34
|
49
63
|
22
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
45°C
|
45°C
|
26°C
|
Thursday
28. 5.
25°C
37°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
25
|
39
47
|
19
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
47°C
|
48°C
|
27°C
|
Friday
29. 5.
26°C
38°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
22
|
42
49
|
16
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
46°C
|
48°C
|
27°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
26°C
39°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 39°C |
|
Morning
35°C
|
Afternoon
39°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
32
|
47
58
|
24
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
48°C
|
49°C
|
28°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
24°/15°
2. 5.
28°/17°
3. 5.
29°/20°
4. 5.
31°/20°
5. 5.
32°/22°
6. 5.
31°/21°
7. 5.
32°/22°
8. 5.
30°/22°
9. 5.
29°/20°
10. 5.
29°/18°
11. 5.
32°/20°
12. 5.
33°/22°
13. 5.
30°/21°
14. 5.
29°/20°
15. 5.
29°/19°
16. 5.
30°/20°
17. 5.
28°/19°
18. 5.
29°/16°
19. 5.
32°/19°
20. 5.
30°/18°
21. 5.
35°/19°
22. 5.
31°/18°
23. 5.
33°/18°
24. 5.
36°/22°
25. 5.
36°/24°
26. 5.
35°/23°
27. 5.
36°/24°
28. 5.
37°/25°
29. 5.
38°/26°
30. 5.
39°/26°
31. 5.
40°/27°
What it means
precipitation
12 %
