Suār: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Suār, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
21°C
31°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
58
|
29
56
|
19
91
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
35°C
|
20°C
|
Tomorrow
5. 4.
19°C
32°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
54
|
35
73
|
18
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1004 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
38°C
|
23°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
18°C
33°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
57
|
24
67
|
21
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
41°C
|
23°C
|
Tuesday
7. 4.
18°C
33°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
41
|
23
71
|
20
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
40°C
|
23°C
|
Wednesday
8. 4.
18°C
24°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
80
|
41
71
|
18
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
27°C
|
19°C
|
Thursday
9. 4.
16°C
28°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
40
|
28
59
|
18
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
35°C
|
21°C
|
Friday
10. 4.
17°C
31°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
74
|
45
87
|
29
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
37°C
|
23°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
20°C
33°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
56
79
|
62
88
|
24
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
32°C
|
22°C
|
Sunday
12. 4.
21°C
34°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
62
|
42
60
|
19
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
42°C
|
34°C
|
22°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
22°C
35°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
35°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
42
|
38
51
|
19
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
44°C
|
34°C
|
23°C
|
Tuesday
14. 4.
22°C
35°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
35°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
42
|
38
50
|
21
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
46°C
|
35°C
|
24°C
|
Wednesday
15. 4.
23°C
36°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
32
|
39
46
|
19
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
47°C
|
36°C
|
24°C
|
Thursday
16. 4.
24°C
37°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
36
|
23
36
|
19
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
47°C
|
37°C
|
24°C
|
Friday
17. 4.
24°C
38°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
37°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
34
|
24
45
|
11
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1005 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
48°C
|
39°C
|
25°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
34°/19°
2. 4.
36°/20°
3. 4.
31°/21°
4. 4.
32°/19°
5. 4.
33°/18°
6. 4.
33°/18°
7. 4.
24°/18°
8. 4.
28°/16°
9. 4.
31°/17°
10. 4.
33°/20°
11. 4.
34°/21°
12. 4.
35°/22°
13. 4.
35°/22°
14. 4.
36°/23°
15. 4.
37°/24°
16. 4.
38°/24°
17. 4.
39°/24°
18. 4.
38°/25°
19. 4.
39°/25°
20. 4.
38°/24°
21. 4.
39°/24°
22. 4.
39°/25°
23. 4.
40°/25°
24. 4.
40°/26°
25. 4.
40°/27°
26. 4.
40°/27°
27. 4.
40°/27°
28. 4.
39°/26°
29. 4.
39°/26°
30. 4.
40°/26°
What it means
precipitation
12 %
