- Weather
- United States of America
- Michigan
- Stony Point
Stony Point: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Stony Point, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
21. 5.
6°C
17°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
72
|
47
75
|
42
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
14°C
|
Tomorrow
22. 5.
8°C
16°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
51
93
|
59
99
|
54
97
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
17°C
|
14°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
11°C
14°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
48
84
|
39
70
|
31
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
12°C
|
12°C
|
Sunday
24. 5.
11°C
21°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
35
|
14
33
|
18
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
21°C
|
18°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
13°C
23°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
33
|
28
42
|
21
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
25°C
|
18°C
|
Tuesday
26. 5.
14°C
25°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
29
|
23
32
|
18
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
27°C
|
19°C
|
Wednesday
27. 5.
15°C
25°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
32
|
25
38
|
21
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
26°C
|
21°C
|
Thursday
28. 5.
17°C
26°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
54
|
4
47
|
3
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
29°C
|
24°C
|
Friday
29. 5.
19°C
27°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
51
|
6
40
|
5
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
30°C
|
24°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
19°C
26°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
42
|
8
41
|
10
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
29°C
|
23°C
|
Sunday
31. 5.
18°C
24°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
40
|
11
40
|
3
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
27°C
|
22°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
18°C
25°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
45
|
24
52
|
15
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
27°C
|
23°C
|
Tuesday
2. 6.
18°C
26°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
49
|
16
49
|
10
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
29°C
|
23°C
|
Wednesday
3. 6.
17°C
22°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
47
|
11
47
|
9
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
25°C
|
20°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
51°/41°
2. 5.
49°/35°
3. 5.
61°/36°
4. 5.
75°/48°
5. 5.
62°/48°
6. 5.
55°/44°
7. 5.
55°/41°
8. 5.
62°/43°
9. 5.
67°/49°
10. 5.
60°/43°
11. 5.
58°/41°
12. 5.
63°/37°
13. 5.
59°/45°
14. 5.
64°/42°
15. 5.
67°/45°
16. 5.
79°/53°
17. 5.
83°/62°
18. 5.
86°/67°
19. 5.
86°/67°
20. 5.
69°/51°
21. 5.
17°/6°
22. 5.
16°/8°
23. 5.
14°/11°
24. 5.
21°/11°
25. 5.
23°/13°
26. 5.
25°/14°
27. 5.
25°/15°
28. 5.
26°/17°
29. 5.
27°/19°
30. 5.
26°/19°
31. 5.
24°/18°
What it means
precipitation
12 %
