- Weather
- United States of America
- New York
- Stony Point
Stony Point: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Stony Point, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
30. 3.
6°C
22°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
89
|
50
104
|
35
96
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
22°C
|
16°C
|
Tomorrow
31. 3.
13°C
26°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
68
|
45
110
|
39
94
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
25°C
|
21°C
|
Wednesday
1. 4.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
74
|
29
91
|
30
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
21°C
|
12°C
|
Thursday
2. 4.
4°C
10°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
66
|
26
66
|
23
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1031 hPa
|
1031 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
9°C
|
6°C
|
Friday
3. 4.
4°C
17°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
50
|
24
64
|
23
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
16°C
|
14°C
|
This Weekend
Saturday
4. 4.
13°C
25°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
44
|
24
70
|
22
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
25°C
|
19°C
|
Sunday
5. 4.
9°C
26°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
116
|
46
134
|
36
112
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
23°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
6°C
13°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
54
|
19
69
|
13
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
10°C
|
8°C
|
Tuesday
7. 4.
4°C
9°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
64
|
13
56
|
10
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
12°C
|
5°C
|
Wednesday
8. 4.
3°C
12°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
48
|
21
46
|
14
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
16°C
|
6°C
|
Thursday
9. 4.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
52
|
6
54
|
4
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1030 hPa
|
1029 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
16°C
|
6°C
|
Friday
10. 4.
4°C
14°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
46
|
14
51
|
4
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
17°C
|
9°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
6°C
16°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
44
|
12
54
|
9
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
19°C
|
10°C
|
Sunday
12. 4.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
50
|
12
48
|
4
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
17°C
|
9°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 3.
41°/27°
2. 3.
32°/21°
3. 3.
32°/25°
4. 3.
45°/32°
5. 3.
37°/36°
6. 3.
36°/34°
7. 3.
43°/33°
8. 3.
68°/43°
9. 3.
70°/44°
10. 3.
78°/47°
11. 3.
74°/55°
12. 3.
62°/35°
13. 3.
43°/32°
14. 3.
49°/36°
15. 3.
47°/35°
16. 3.
58°/46°
17. 3.
49°/32°
18. 3.
38°/26°
19. 3.
47°/31°
20. 3.
58°/36°
21. 3.
58°/44°
22. 3.
67°/42°
23. 3.
53°/34°
24. 3.
50°/33°
25. 3.
54°/36°
26. 3.
73°/44°
27. 3.
63°/40°
28. 3.
43°/31°
29. 3.
56°/34°
30. 3.
22°/6°
31. 3.
26°/13°
What it means
precipitation
12 %
