- Weather
- Russia
- Bashkortostan Republic
- Staroyanzigitovo
Staroyanzigitovo: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Staroyanzigitovo, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
19. 5.
16°C
31°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
26
|
16
36
|
9
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
32°C
|
21°C
|
Tomorrow
20. 5.
17°C
29°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
51
|
48
76
|
42
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
26°C
|
18°C
|
Thursday
21. 5.
11°C
23°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
67
|
26
66
|
14
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
25°C
|
15°C
|
Friday
22. 5.
11°C
25°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
41
|
28
47
|
22
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
26°C
|
17°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
12°C
27°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
67
|
40
70
|
26
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
27°C
|
18°C
|
Sunday
24. 5.
15°C
26°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
64
|
34
74
|
18
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
24°C
|
19°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
13°C
23°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
23
|
12
27
|
18
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
24°C
|
17°C
|
Tuesday
26. 5.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
37
|
15
40
|
11
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
22°C
|
12°C
|
Wednesday
27. 5.
11°C
17°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
57
|
21
45
|
17
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
19°C
|
11°C
|
Thursday
28. 5.
9°C
16°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
63
|
28
59
|
15
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
17°C
|
10°C
|
Friday
29. 5.
9°C
16°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
61
|
32
73
|
14
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
18°C
|
10°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
60
|
34
68
|
22
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
15°C
|
8°C
|
Sunday
31. 5.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
81
|
39
78
|
16
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
15°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
8°C
17°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
59
|
34
57
|
12
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
19°C
|
10°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
12°/1°
2. 5.
12°/4°
3. 5.
15°/2°
4. 5.
18°/3°
5. 5.
25°/8°
6. 5.
27°/12°
7. 5.
23°/13°
8. 5.
26°/10°
9. 5.
17°/7°
10. 5.
10°/3°
11. 5.
16°/2°
12. 5.
16°/8°
13. 5.
24°/12°
14. 5.
26°/12°
15. 5.
28°/14°
16. 5.
28°/14°
17. 5.
29°/15°
18. 5.
31°/12°
19. 5.
31°/16°
20. 5.
29°/17°
21. 5.
23°/11°
22. 5.
25°/11°
23. 5.
27°/12°
24. 5.
26°/15°
25. 5.
23°/13°
26. 5.
20°/12°
27. 5.
17°/11°
28. 5.
16°/9°
29. 5.
16°/9°
30. 5.
14°/8°
31. 5.
14°/7°
What it means
precipitation
12 %
