- Weather
- United States of America
- Wisconsin
- Spring Green
Spring Green: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Spring Green, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Winter Weather
Valid to 2. 4. (09:00)
Min °CMax °C
Today
5. 4.
0°C
10°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
51
100
|
49
91
|
23
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
13°C
|
7°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
-2°C
6°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
43
96
|
53
100
|
38
92
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1026 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
9°C
|
2°C
|
Tuesday
7. 4.
-5°C
6°C
| Min Temperature: | -5°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
46
|
30
62
|
30
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1035 hPa
|
1030 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
8°C
|
3°C
|
Wednesday
8. 4.
1°C
16°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
60
146
|
70
153
|
50
122
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
15°C
|
12°C
|
Thursday
9. 4.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
50
|
27
60
|
22
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
7°C
|
Friday
10. 4.
1°C
8°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
76
|
19
59
|
21
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
7°C
|
7°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
2°C
10°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
58
|
27
58
|
23
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
6°C
|
8°C
|
Sunday
12. 4.
9°C
15°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
55
|
9
37
|
15
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
18°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
9°C
12°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
68
|
21
61
|
22
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
14°C
|
10°C
|
Tuesday
14. 4.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
77
|
25
48
|
24
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
13°C
|
8°C
|
Wednesday
15. 4.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
77
|
33
82
|
25
91
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
13°C
|
10°C
|
Thursday
16. 4.
8°C
13°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
88
|
13
87
|
3
87
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
15°C
|
10°C
|
Friday
17. 4.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
63
|
5
54
|
6
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
16°C
|
11°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
64
|
25
68
|
19
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
16°C
|
12°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
44°/33°
2. 4.
58°/34°
3. 4.
49°/37°
4. 4.
44°/36°
5. 4.
10°/0°
6. 4.
6°/-2°
7. 4.
6°/-5°
8. 4.
16°/1°
9. 4.
10°/3°
10. 4.
8°/1°
11. 4.
10°/2°
12. 4.
15°/9°
13. 4.
12°/9°
14. 4.
9°/3°
15. 4.
11°/4°
16. 4.
13°/8°
17. 4.
13°/4°
18. 4.
13°/5°
19. 4.
14°/6°
20. 4.
14°/4°
21. 4.
14°/8°
22. 4.
13°/6°
23. 4.
12°/6°
24. 4.
13°/3°
25. 4.
13°/5°
26. 4.
17°/9°
27. 4.
13°/8°
28. 4.
15°/7°
29. 4.
13°/7°
30. 4.
16°/8°
What it means
precipitation
12 %
