- Weather
- United States of America
- Ohio
- South Bloomfield
South Bloomfield: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of South Bloomfield, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
16. 5.
13°C
24°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
84
|
46
123
|
36
91
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
21°C
|
21°C
|
Tomorrow
17. 5.
16°C
29°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
72
|
44
75
|
31
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
29°C
|
24°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
19°C
30°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
107
|
58
108
|
43
100
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
30°C
|
25°C
|
Tuesday
19. 5.
20°C
29°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
141
|
68
139
|
41
118
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
29°C
|
23°C
|
Wednesday
20. 5.
14°C
22°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
75
|
35
67
|
28
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
18°C
|
17°C
|
Thursday
21. 5.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
74
|
40
69
|
28
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
19°C
|
16°C
|
Friday
22. 5.
11°C
16°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
59
|
29
66
|
24
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
16°C
|
16°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
16°C
21°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
72
|
30
82
|
19
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
19°C
|
19°C
|
Sunday
24. 5.
17°C
23°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
56
|
11
42
|
4
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
24°C
|
20°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
17°C
25°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
57
|
8
49
|
6
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
26°C
|
21°C
|
Tuesday
26. 5.
18°C
25°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
53
|
5
51
|
15
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
26°C
|
20°C
|
Wednesday
27. 5.
16°C
24°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
54
|
12
39
|
9
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
25°C
|
19°C
|
Thursday
28. 5.
16°C
25°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
46
|
2
42
|
0
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
26°C
|
21°C
|
Friday
29. 5.
18°C
27°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
44
|
14
38
|
9
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
28°C
|
22°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
56°/38°
2. 5.
53°/34°
3. 5.
60°/32°
4. 5.
73°/48°
5. 5.
73°/61°
6. 5.
60°/48°
7. 5.
59°/41°
8. 5.
68°/40°
9. 5.
72°/52°
10. 5.
68°/53°
11. 5.
69°/46°
12. 5.
73°/41°
13. 5.
70°/49°
14. 5.
62°/46°
15. 5.
69°/38°
16. 5.
24°/13°
17. 5.
29°/16°
18. 5.
30°/19°
19. 5.
29°/20°
20. 5.
22°/14°
21. 5.
18°/10°
22. 5.
16°/11°
23. 5.
21°/16°
24. 5.
23°/17°
25. 5.
25°/17°
26. 5.
25°/18°
27. 5.
24°/16°
28. 5.
25°/16°
29. 5.
27°/18°
30. 5.
24°/17°
31. 5.
24°/16°
What it means
precipitation
12 %
