- Weather
- Russia
- Tver’ Oblast
- Sofon’yevo
Sofon’yevo: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Sofon’yevo, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
29. 4.
-1°C
4°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
69
|
36
66
|
20
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
4°C
|
0°C
|
Tomorrow
30. 4.
-2°C
6°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
49
|
21
50
|
10
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
6°C
|
2°C
|
Friday
1. 5.
1°C
8°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
41
|
21
43
|
12
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
8°C
|
4°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
2°C
15°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
62
|
31
66
|
31
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
15°C
|
11°C
|
Sunday
3. 5.
7°C
20°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
70
|
41
75
|
32
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
68
|
18
64
|
17
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
14°C
|
10°C
|
Tuesday
5. 5.
6°C
11°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
50
|
19
56
|
18
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
11°C
|
10°C
|
Wednesday
6. 5.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
45
|
13
42
|
3
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
11°C
|
Thursday
7. 5.
9°C
17°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
46
|
14
52
|
6
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
10°C
|
Friday
8. 5.
9°C
13°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
64
|
23
69
|
6
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
14°C
|
8°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
51
|
14
48
|
3
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
15°C
|
7°C
|
Sunday
10. 5.
7°C
13°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
55
|
10
60
|
13
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
13°C
|
7°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
61
|
20
54
|
13
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
13°C
|
7°C
|
Tuesday
12. 5.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
45
|
4
46
|
10
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
15°C
|
8°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
15°/4°
2. 4.
14°/3°
3. 4.
13°/4°
4. 4.
12°/-1°
5. 4.
6°/1°
6. 4.
7°/-2°
7. 4.
5°/0°
8. 4.
2°/-1°
9. 4.
2°/-1°
10. 4.
6°/-3°
11. 4.
6°/-1°
12. 4.
9°/0°
13. 4.
13°/-2°
14. 4.
15°/3°
15. 4.
18°/8°
16. 4.
18°/6°
17. 4.
14°/6°
18. 4.
8°/2°
19. 4.
6°/0°
20. 4.
6°/-1°
21. 4.
10°/-1°
22. 4.
13°/-4°
23. 4.
4°/0°
24. 4.
6°/-3°
25. 4.
8°/-3°
26. 4.
9°/3°
27. 4.
3°/0°
28. 4.
1°/-1°
29. 4.
4°/-1°
30. 4.
6°/-2°
What it means
precipitation
12 %
