- Weather
- Russia
- Tver’ Oblast
- Sof’ino
Sof’ino: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Sof’ino, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
30. 4.
-2°C
6°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
35
|
21
40
|
15
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
7°C
|
2°C
|
Tomorrow
1. 5.
0°C
7°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
34
|
26
41
|
16
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
8°C
|
4°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
3°C
14°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
68
|
37
62
|
29
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
14°C
|
10°C
|
Sunday
3. 5.
8°C
19°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
73
|
44
78
|
30
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
11°C
21°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
51
|
35
52
|
29
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
22°C
|
17°C
|
Tuesday
5. 5.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
43
82
|
36
82
|
18
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
15°C
|
Wednesday
6. 5.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
66
|
42
73
|
28
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
20°C
|
15°C
|
Thursday
7. 5.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
58
|
9
67
|
6
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
19°C
|
12°C
|
Friday
8. 5.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
54
|
21
48
|
17
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
18°C
|
10°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
48
|
26
51
|
5
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
18°C
|
8°C
|
Sunday
10. 5.
6°C
16°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
60
|
8
56
|
6
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
18°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
53
|
11
53
|
13
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
17°C
|
9°C
|
Tuesday
12. 5.
8°C
17°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
53
|
15
63
|
8
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
18°C
|
11°C
|
Wednesday
13. 5.
11°C
17°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
64
|
10
72
|
4
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
18°C
|
12°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
14°/4°
2. 4.
12°/1°
3. 4.
13°/3°
4. 4.
11°/0°
5. 4.
5°/0°
6. 4.
8°/-1°
7. 4.
4°/0°
8. 4.
2°/-2°
9. 4.
2°/-2°
10. 4.
6°/-3°
11. 4.
7°/-1°
12. 4.
10°/-2°
13. 4.
12°/-3°
14. 4.
15°/2°
15. 4.
18°/7°
16. 4.
18°/5°
17. 4.
16°/7°
18. 4.
8°/2°
19. 4.
6°/1°
20. 4.
6°/-1°
21. 4.
10°/-1°
22. 4.
13°/-2°
23. 4.
5°/0°
24. 4.
6°/-2°
25. 4.
7°/-2°
26. 4.
9°/2°
27. 4.
4°/0°
28. 4.
2°/-1°
29. 4.
6°/-2°
30. 4.
7°/0°
What it means
precipitation
12 %
