- Weather
- United States of America
- New Jersey
- Society Hill
Society Hill: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Society Hill, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
20. 5.
19°C
33°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
92
|
41
96
|
30
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
33°C
|
23°C
|
Tomorrow
21. 5.
12°C
18°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
76
|
15
45
|
8
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
14°C
|
14°C
|
Friday
22. 5.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
72
|
34
68
|
23
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1028 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
19°C
|
13°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
10°C
11°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
91
|
39
86
|
33
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
10°C
|
11°C
|
Sunday
24. 5.
11°C
14°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
76
|
33
82
|
31
80
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1028 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
13°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
13°C
15°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
60
|
13
48
|
8
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
15°C
|
14°C
|
Tuesday
26. 5.
14°C
25°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
27
|
22
38
|
15
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
21°C
|
22°C
|
Wednesday
27. 5.
19°C
29°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
50
|
34
53
|
14
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
31°C
|
25°C
|
Thursday
28. 5.
20°C
27°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
33
|
12
48
|
6
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
30°C
|
23°C
|
Friday
29. 5.
19°C
23°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
45
|
7
48
|
9
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
25°C
|
20°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
67
|
8
47
|
10
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
27°C
|
20°C
|
Sunday
31. 5.
16°C
25°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
45
|
4
32
|
4
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
28°C
|
22°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
17°C
25°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
26
|
5
33
|
9
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
27°C
|
22°C
|
Tuesday
2. 6.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
45
|
9
42
|
3
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
26°C
|
21°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
63°/43°
2. 5.
60°/49°
3. 5.
60°/42°
4. 5.
72°/45°
5. 5.
83°/55°
6. 5.
70°/57°
7. 5.
65°/51°
8. 5.
64°/45°
9. 5.
64°/51°
10. 5.
74°/49°
11. 5.
62°/50°
12. 5.
66°/43°
13. 5.
74°/50°
14. 5.
66°/50°
15. 5.
65°/46°
16. 5.
82°/50°
17. 5.
88°/61°
18. 5.
95°/65°
19. 5.
95°/69°
20. 5.
33°/19°
21. 5.
18°/12°
22. 5.
18°/11°
23. 5.
11°/10°
24. 5.
14°/11°
25. 5.
15°/13°
26. 5.
25°/14°
27. 5.
29°/19°
28. 5.
27°/20°
29. 5.
23°/19°
30. 5.
24°/17°
31. 5.
25°/16°
What it means
precipitation
12 %
