- Weather
- Russia
- Khabarovsk
- Shirokoye
Shirokoye: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Shirokoye, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
30. 5.
-1°C
15°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
46
|
21
81
|
12
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
999 hPa
|
998 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
16°C
|
10°C
|
Tomorrow
31. 5.
2°C
19°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
34
|
24
60
|
15
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
999 hPa
|
999 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
18°C
|
6°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
1°C
3°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
51
|
15
52
|
10
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1000 hPa
|
1000 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
3°C
|
3°C
|
Tuesday
2. 6.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
40
|
21
55
|
17
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
11°C
|
6°C
|
Wednesday
3. 6.
0°C
2°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
41
|
17
43
|
11
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
3°C
|
1°C
|
Thursday
4. 6.
-1°C
4°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
40
|
15
47
|
13
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
4°C
|
2°C
|
Friday
5. 6.
1°C
4°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
39
|
13
41
|
10
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
4°C
|
2°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
0°C
14°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
35
|
27
42
|
12
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
6°C
|
Sunday
7. 6.
4°C
18°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
22
|
21
30
|
9
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
7°C
20°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
23
|
20
31
|
3
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
22°C
|
11°C
|
Tuesday
9. 6.
9°C
22°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
18
|
17
29
|
2
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
24°C
|
13°C
|
Wednesday
10. 6.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
23
|
8
29
|
3
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1002 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
22°C
|
13°C
|
Thursday
11. 6.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
29
|
15
42
|
1
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
11°C
|
Friday
12. 6.
8°C
22°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
17
|
13
28
|
3
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
24°C
|
13°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
2°/-3°
2. 5.
7°/-3°
3. 5.
8°/-4°
4. 5.
9°/-3°
5. 5.
8°/-4°
6. 5.
7°/1°
7. 5.
10°/-1°
8. 5.
13°/-2°
9. 5.
17°/1°
10. 5.
21°/1°
11. 5.
8°/0°
12. 5.
13°/0°
13. 5.
18°/-1°
14. 5.
17°/4°
15. 5.
13°/-1°
16. 5.
15°/0°
17. 5.
16°/1°
18. 5.
12°/-3°
19. 5.
13°/-1°
20. 5.
16°/0°
21. 5.
21°/1°
22. 5.
24°/4°
23. 5.
22°/9°
24. 5.
19°/9°
25. 5.
14°/5°
26. 5.
9°/4°
27. 5.
14°/1°
28. 5.
19°/3°
29. 5.
7°/1°
30. 5.
15°/-1°
31. 5.
19°/2°
What it means
precipitation
12 %
