Shingān: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Shingān, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
13. 5.
13°C
20°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
52
|
34
61
|
6
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
33°C
|
17°C
|
Tomorrow
14. 5.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
52
|
32
60
|
6
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
35°C
|
19°C
|
Friday
15. 5.
18°C
26°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
53
|
31
62
|
22
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
33°C
|
19°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
16°C
25°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
44
|
29
49
|
12
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
36°C
|
20°C
|
Sunday
17. 5.
21°C
31°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
85
|
7
45
|
33
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
42°C
|
24°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
22°C
31°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
72
|
33
67
|
23
95
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
41°C
|
26°C
|
Tuesday
19. 5.
21°C
29°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
57
|
21
58
|
14
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
38°C
|
26°C
|
Wednesday
20. 5.
23°C
33°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
42
|
28
23
|
14
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
43°C
|
26°C
|
Thursday
21. 5.
24°C
35°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
38°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
22
|
33
32
|
13
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
50°C
|
45°C
|
26°C
|
Friday
22. 5.
25°C
34°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
38°C
|
Afternoon
39°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
21
|
15
26
|
17
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
50°C
|
44°C
|
26°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
24°C
33°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
38°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
26
|
35
33
|
4
14
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
51°C
|
43°C
|
25°C
|
Sunday
24. 5.
22°C
32°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
25
|
27
24
|
6
14
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
49°C
|
43°C
|
25°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
23°C
33°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
24
|
21
23
|
12
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
49°C
|
44°C
|
24°C
|
Tuesday
26. 5.
23°C
33°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
37°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
31
|
31
28
|
3
10
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
50°C
|
44°C
|
25°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
14°/1°
2. 5.
10°/1°
3. 5.
6°/1°
4. 5.
11°/1°
5. 5.
14°/2°
6. 5.
17°/4°
7. 5.
17°/6°
8. 5.
19°/7°
9. 5.
21°/9°
10. 5.
16°/8°
11. 5.
11°/5°
12. 5.
11°/3°
13. 5.
20°/13°
14. 5.
24°/15°
15. 5.
26°/18°
16. 5.
25°/16°
17. 5.
31°/21°
18. 5.
31°/22°
19. 5.
29°/21°
20. 5.
33°/23°
21. 5.
35°/24°
22. 5.
34°/25°
23. 5.
33°/24°
24. 5.
32°/22°
25. 5.
33°/23°
26. 5.
33°/23°
27. 5.
33°/23°
28. 5.
33°/22°
29. 5.
33°/22°
30. 5.
33°/22°
31. 5.
33°/22°
What it means
precipitation
12 %
