Shashiling: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Shashiling, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
27. 4.
18°C
31°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
34
|
17
39
|
17
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
32°C
|
25°C
|
Tomorrow
28. 4.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
35
|
27
76
|
53
94
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
21°C
|
16°C
|
Wednesday
29. 4.
13°C
15°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
75
|
28
69
|
18
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
14°C
|
13°C
|
Thursday
30. 4.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
34
|
19
36
|
14
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
14°C
|
Friday
1. 5.
13°C
24°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
26
|
10
26
|
8
13
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
26°C
|
19°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
18°C
22°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
22
|
9
17
|
15
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
21°C
|
19°C
|
Sunday
3. 5.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
15
|
9
21
|
13
20
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
24°C
|
20°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
17°C
21°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
24
|
11
23
|
9
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
23°C
|
18°C
|
Tuesday
5. 5.
18°C
22°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
11
|
7
16
|
6
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
24°C
|
19°C
|
Wednesday
6. 5.
18°C
25°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
14
|
10
17
|
7
14
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
28°C
|
20°C
|
Thursday
7. 5.
20°C
27°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
18
|
2
18
|
12
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
31°C
|
22°C
|
Friday
8. 5.
22°C
26°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
21
|
12
30
|
4
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
28°C
|
22°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
22°C
27°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
33
|
8
40
|
2
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
28°C
|
22°C
|
Sunday
10. 5.
22°C
29°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
17
|
5
21
|
7
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
32°C
|
23°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
22°/12°
2. 4.
19°/14°
3. 4.
18°/16°
4. 4.
23°/13°
5. 4.
27°/13°
6. 4.
22°/19°
7. 4.
25°/18°
8. 4.
28°/19°
9. 4.
33°/23°
10. 4.
27°/23°
11. 4.
24°/21°
12. 4.
23°/20°
13. 4.
21°/19°
14. 4.
21°/18°
15. 4.
21°/18°
16. 4.
20°/18°
17. 4.
23°/19°
18. 4.
28°/19°
19. 4.
30°/17°
20. 4.
31°/18°
21. 4.
19°/17°
22. 4.
19°/14°
23. 4.
17°/14°
24. 4.
22°/14°
25. 4.
26°/14°
26. 4.
30°/15°
27. 4.
31°/18°
28. 4.
23°/14°
29. 4.
15°/13°
30. 4.
20°/11°
What it means
precipitation
12 %
