Shangluoping: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Shangluoping, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
13. 5.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
36
|
33
68
|
22
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
28°C
|
19°C
|
Tomorrow
14. 5.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
31
|
27
48
|
11
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
25°C
|
17°C
|
Friday
15. 5.
13°C
19°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
43
|
28
54
|
18
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
21°C
|
15°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
13°C
15°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
60
|
16
49
|
12
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
14°C
|
15°C
|
Sunday
17. 5.
13°C
20°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
23
|
14
31
|
19
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
26°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
14°C
25°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
53
|
35
53
|
23
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
30°C
|
20°C
|
Tuesday
19. 5.
13°C
24°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
36
|
23
49
|
22
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
29°C
|
20°C
|
Wednesday
20. 5.
14°C
24°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
54
|
20
72
|
25
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
28°C
|
18°C
|
Thursday
21. 5.
16°C
23°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
69
|
16
74
|
17
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
30°C
|
18°C
|
Friday
22. 5.
16°C
27°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
39
|
18
62
|
6
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
36°C
|
20°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
47
|
21
70
|
3
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
35°C
|
19°C
|
Sunday
24. 5.
16°C
27°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
28
|
17
40
|
23
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
39°C
|
21°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
18°C
28°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
46
|
16
67
|
5
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1002 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
36°C
|
21°C
|
Tuesday
26. 5.
19°C
26°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
44
|
17
46
|
4
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
34°C
|
19°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
14°/9°
2. 5.
13°/7°
3. 5.
18°/6°
4. 5.
22°/10°
5. 5.
25°/11°
6. 5.
18°/11°
7. 5.
18°/6°
8. 5.
21°/9°
9. 5.
26°/10°
10. 5.
27°/14°
11. 5.
28°/16°
12. 5.
27°/15°
13. 5.
22°/13°
14. 5.
21°/10°
15. 5.
19°/13°
16. 5.
15°/13°
17. 5.
20°/13°
18. 5.
25°/14°
19. 5.
24°/13°
20. 5.
24°/14°
21. 5.
23°/16°
22. 5.
27°/16°
23. 5.
27°/17°
24. 5.
27°/16°
25. 5.
28°/18°
26. 5.
26°/19°
27. 5.
24°/17°
28. 5.
26°/16°
29. 5.
26°/17°
30. 5.
27°/16°
31. 5.
23°/16°
What it means
precipitation
12 %
