Shāneq: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Shāneq, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
20. 5.
8°C
19°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
47
79
|
71
109
|
55
96
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
38°C
|
19°C
|
Tomorrow
21. 5.
11°C
24°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
75
|
70
126
|
49
114
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
40°C
|
21°C
|
Friday
22. 5.
14°C
24°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
89
|
83
141
|
63
145
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
42°C
|
20°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
11°C
25°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
31
|
27
68
|
26
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
46°C
|
23°C
|
Sunday
24. 5.
14°C
27°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
42
|
31
85
|
36
96
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
48°C
|
25°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
19°C
28°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
86
213
|
123
226
|
55
175
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
42°C
|
24°C
|
Tuesday
26. 5.
16°C
26°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
58
150
|
98
167
|
38
135
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
40°C
|
24°C
|
Wednesday
27. 5.
16°C
30°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
43
|
63
92
|
3
20
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
44°C
|
21°C
|
Thursday
28. 5.
18°C
31°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
37
|
45
71
|
9
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1010 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
44°C
|
45°C
|
22°C
|
Friday
29. 5.
19°C
32°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
33
|
22
54
|
0
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
45°C
|
47°C
|
23°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
20°C
32°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
40
|
39
66
|
6
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
45°C
|
47°C
|
23°C
|
Sunday
31. 5.
20°C
33°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
27
|
19
51
|
0
20
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
46°C
|
49°C
|
23°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
20°C
34°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
26
|
19
54
|
9
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1007 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
48°C
|
51°C
|
24°C
|
Tuesday
2. 6.
21°C
34°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
19
|
15
50
|
14
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1007 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
49°C
|
52°C
|
24°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
18°/8°
2. 5.
21°/9°
3. 5.
23°/10°
4. 5.
24°/14°
5. 5.
24°/15°
6. 5.
25°/16°
7. 5.
25°/13°
8. 5.
23°/15°
9. 5.
23°/13°
10. 5.
22°/9°
11. 5.
23°/10°
12. 5.
23°/12°
13. 5.
27°/14°
14. 5.
25°/14°
15. 5.
25°/14°
16. 5.
23°/13°
17. 5.
18°/10°
18. 5.
20°/9°
19. 5.
22°/13°
20. 5.
19°/8°
21. 5.
24°/11°
22. 5.
24°/14°
23. 5.
25°/11°
24. 5.
27°/14°
25. 5.
28°/19°
26. 5.
26°/16°
27. 5.
30°/16°
28. 5.
31°/18°
29. 5.
32°/19°
30. 5.
32°/20°
31. 5.
33°/20°
What it means
precipitation
12 %
