Serock: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Serock, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
27. 4.
-1°C
14°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
73
|
42
79
|
31
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
16°C
|
8°C
|
Tomorrow
28. 4.
-2°C
10°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
74
|
42
80
|
28
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
13°C
|
6°C
|
Wednesday
29. 4.
-2°C
8°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
77
|
37
72
|
23
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1028 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
11°C
|
4°C
|
Thursday
30. 4.
-3°C
12°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
42
|
30
56
|
23
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1029 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
14°C
|
8°C
|
Friday
1. 5.
3°C
17°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
37
|
22
46
|
12
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
19°C
|
11°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
6°C
20°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
24
|
17
27
|
18
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
23°C
|
13°C
|
Sunday
3. 5.
7°C
21°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
58
|
37
59
|
24
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
23°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
9°C
19°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
57
|
21
54
|
9
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
18°C
|
12°C
|
Tuesday
5. 5.
9°C
18°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
49
|
20
48
|
8
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
21°C
|
13°C
|
Wednesday
6. 5.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
45
|
23
58
|
10
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
22°C
|
15°C
|
Thursday
7. 5.
12°C
19°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
61
|
22
55
|
14
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
21°C
|
14°C
|
Friday
8. 5.
12°C
18°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
45
|
19
46
|
1
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
20°C
|
13°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
37
|
6
43
|
3
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
21°C
|
14°C
|
Sunday
10. 5.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
59
|
11
54
|
3
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
13°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
13°/1°
2. 4.
14°/1°
3. 4.
13°/-1°
4. 4.
13°/-1°
5. 4.
20°/1°
6. 4.
10°/3°
7. 4.
9°/4°
8. 4.
8°/1°
9. 4.
6°/-2°
10. 4.
9°/-3°
11. 4.
11°/2°
12. 4.
14°/-1°
13. 4.
13°/2°
14. 4.
13°/5°
15. 4.
15°/7°
16. 4.
15°/3°
17. 4.
13°/3°
18. 4.
18°/1°
19. 4.
17°/4°
20. 4.
12°/4°
21. 4.
13°/1°
22. 4.
15°/1°
23. 4.
16°/3°
24. 4.
16°/2°
25. 4.
16°/8°
26. 4.
9°/1°
27. 4.
14°/-1°
28. 4.
10°/-2°
29. 4.
8°/-2°
30. 4.
12°/-3°
What it means
precipitation
12 %
