- Weather
- Russia
- Pskov Oblast
- Seredka
Seredka: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Seredka, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
30. 4.
-2°C
8°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
50
|
28
55
|
17
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
8°C
|
5°C
|
Tomorrow
1. 5.
3°C
16°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
35
|
19
44
|
16
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
18°C
|
12°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
6°C
20°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
60
|
38
72
|
33
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
21°C
|
15°C
|
Sunday
3. 5.
9°C
20°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
79
|
45
82
|
29
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
76
|
42
107
|
50
108
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
20°C
|
17°C
|
Tuesday
5. 5.
8°C
17°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
81
|
42
82
|
26
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
18°C
|
12°C
|
Wednesday
6. 5.
6°C
17°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
51
|
12
49
|
13
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
20°C
|
10°C
|
Thursday
7. 5.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
54
|
13
45
|
11
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
15°C
|
9°C
|
Friday
8. 5.
6°C
13°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
72
|
11
64
|
17
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
7°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
68
|
26
68
|
9
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
13°C
|
7°C
|
Sunday
10. 5.
3°C
13°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
46
|
19
46
|
8
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
15°C
|
7°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
4°C
14°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
46
|
15
46
|
10
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
16°C
|
9°C
|
Tuesday
12. 5.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
51
|
22
55
|
14
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
17°C
|
11°C
|
Wednesday
13. 5.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
54
|
15
55
|
10
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
15°C
|
11°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
6°/0°
2. 4.
6°/0°
3. 4.
7°/1°
4. 4.
6°/2°
5. 4.
5°/2°
6. 4.
5°/2°
7. 4.
5°/1°
8. 4.
4°/1°
9. 4.
6°/-1°
10. 4.
7°/0°
11. 4.
9°/1°
12. 4.
7°/2°
13. 4.
7°/4°
14. 4.
9°/3°
15. 4.
9°/5°
16. 4.
10°/6°
17. 4.
10°/6°
18. 4.
9°/4°
19. 4.
7°/1°
20. 4.
8°/1°
21. 4.
9°/2°
22. 4.
10°/4°
23. 4.
6°/2°
24. 4.
8°/3°
25. 4.
8°/4°
26. 4.
4°/0°
27. 4.
6°/2°
28. 4.
5°/3°
29. 4.
5°/2°
30. 4.
8°/-2°
What it means
precipitation
12 %
