- Weather
- Russia
- Moscow Oblast
- Sel'vachevo
Sel'vachevo: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Sel'vachevo, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
21. 5.
16°C
29°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
42
|
18
45
|
18
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
28°C
|
21°C
|
Tomorrow
22. 5.
15°C
28°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
48
|
28
53
|
19
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
28°C
|
21°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
59
|
30
64
|
23
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
21°C
|
15°C
|
Sunday
24. 5.
11°C
22°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
44
|
26
54
|
21
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
23°C
|
17°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
79
|
41
85
|
38
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
18°C
|
13°C
|
Tuesday
26. 5.
6°C
11°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
53
121
|
49
129
|
37
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
11°C
|
7°C
|
Wednesday
27. 5.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
80
|
37
76
|
28
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1000 hPa
|
1000 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
13°C
|
7°C
|
Thursday
28. 5.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
64
|
32
60
|
24
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
6°C
|
5°C
|
Friday
29. 5.
3°C
12°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
46
|
23
47
|
16
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
15°C
|
7°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
59
|
20
53
|
10
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
14°C
|
8°C
|
Sunday
31. 5.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
56
|
25
56
|
15
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
17°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
8°C
16°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
62
|
34
67
|
24
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
10°C
|
Tuesday
2. 6.
8°C
16°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
64
|
44
69
|
23
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
11°C
|
Wednesday
3. 6.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
59
|
20
62
|
15
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
11°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
8°/-2°
2. 5.
15°/2°
3. 5.
21°/7°
4. 5.
24°/9°
5. 5.
25°/12°
6. 5.
25°/12°
7. 5.
27°/12°
8. 5.
16°/8°
9. 5.
13°/7°
10. 5.
13°/8°
11. 5.
12°/8°
12. 5.
15°/10°
13. 5.
22°/11°
14. 5.
22°/12°
15. 5.
23°/13°
16. 5.
22°/14°
17. 5.
26°/12°
18. 5.
28°/15°
19. 5.
29°/14°
20. 5.
29°/15°
21. 5.
29°/16°
22. 5.
28°/15°
23. 5.
21°/13°
24. 5.
22°/11°
25. 5.
18°/11°
26. 5.
11°/6°
27. 5.
12°/4°
28. 5.
8°/3°
29. 5.
12°/3°
30. 5.
12°/6°
31. 5.
14°/6°
What it means
precipitation
12 %
