Sāyebān: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Sāyebān, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
20. 5.
22°C
30°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
88
|
62
116
|
36
95
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
47°C
|
25°C
|
Tomorrow
21. 5.
18°C
35°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
57
|
35
68
|
15
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
51°C
|
30°C
|
Friday
22. 5.
22°C
35°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
62
|
54
96
|
27
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
50°C
|
27°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
20°C
33°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
65
|
58
98
|
38
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
49°C
|
28°C
|
Sunday
24. 5.
24°C
37°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
33°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
85
|
61
114
|
36
114
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
52°C
|
30°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
25°C
38°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
35°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
75
|
50
90
|
24
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
42°C
|
53°C
|
32°C
|
Tuesday
26. 5.
25°C
39°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 39°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
54
|
44
77
|
16
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
43°C
|
55°C
|
33°C
|
Wednesday
27. 5.
26°C
40°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 40°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
23
|
54
56
|
13
20
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
51°C
|
29°C
|
Thursday
28. 5.
27°C
41°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 41°C |
|
Morning
38°C
|
Afternoon
41°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
23
|
62
61
|
14
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
52°C
|
52°C
|
30°C
|
Friday
29. 5.
28°C
42°C
| Min Temperature: | 28°C |
| Max Temperature: | 42°C |
|
Morning
38°C
|
Afternoon
42°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
23
|
55
56
|
14
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
53°C
|
53°C
|
30°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
28°C
43°C
| Min Temperature: | 28°C |
| Max Temperature: | 43°C |
|
Morning
39°C
|
Afternoon
43°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
22
|
59
56
|
16
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
54°C
|
54°C
|
31°C
|
Sunday
31. 5.
29°C
43°C
| Min Temperature: | 29°C |
| Max Temperature: | 43°C |
|
Morning
39°C
|
Afternoon
43°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
35
|
66
67
|
18
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
53°C
|
54°C
|
31°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
29°C
43°C
| Min Temperature: | 29°C |
| Max Temperature: | 43°C |
|
Morning
39°C
|
Afternoon
43°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
35
|
63
66
|
12
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
53°C
|
54°C
|
30°C
|
Tuesday
2. 6.
29°C
44°C
| Min Temperature: | 29°C |
| Max Temperature: | 44°C |
|
Morning
40°C
|
Afternoon
44°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
31
|
63
61
|
10
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1002 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
54°C
|
55°C
|
30°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
28°/17°
2. 5.
31°/19°
3. 5.
32°/22°
4. 5.
33°/21°
5. 5.
36°/24°
6. 5.
35°/25°
7. 5.
35°/25°
8. 5.
32°/25°
9. 5.
30°/23°
10. 5.
31°/20°
11. 5.
34°/22°
12. 5.
35°/23°
13. 5.
36°/23°
14. 5.
35°/23°
15. 5.
34°/21°
16. 5.
37°/21°
17. 5.
30°/21°
18. 5.
30°/21°
19. 5.
36°/21°
20. 5.
30°/22°
21. 5.
35°/18°
22. 5.
35°/22°
23. 5.
33°/20°
24. 5.
37°/24°
25. 5.
38°/25°
26. 5.
39°/25°
27. 5.
40°/26°
28. 5.
41°/27°
29. 5.
42°/28°
30. 5.
43°/28°
31. 5.
43°/29°
What it means
precipitation
12 %
