Sārīānlār: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Sārīānlār, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
31. 5.
9°C
27°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
35
|
58
132
|
7
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1007 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
31°C
|
15°C
|
Next Week
Tomorrow
1. 6.
5°C
27°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
15
|
26
68
|
4
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
36°C
|
16°C
|
Tuesday
2. 6.
8°C
29°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
93
|
40
106
|
4
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1012 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
35°C
|
16°C
|
Wednesday
3. 6.
9°C
26°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
28
|
21
63
|
1
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
37°C
|
15°C
|
Thursday
4. 6.
10°C
25°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
28
|
21
52
|
0
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
35°C
|
16°C
|
Friday
5. 6.
10°C
22°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
38
|
29
75
|
13
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
30°C
|
17°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
10°C
24°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
38
|
35
64
|
9
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
32°C
|
15°C
|
Sunday
7. 6.
11°C
33°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
18
|
0
0
|
0
12
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
40°C
|
19°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
16°C
36°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
19
|
0
21
|
0
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
43°C
|
21°C
|
Tuesday
9. 6.
17°C
38°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
10
|
0
13
|
0
12
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
45°C
|
22°C
|
Wednesday
10. 6.
19°C
38°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
9
|
0
2
|
0
11
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
45°C
|
22°C
|
Thursday
11. 6.
19°C
37°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
0
|
10
5
|
0
10
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
45°C
|
23°C
|
Friday
12. 6.
19°C
35°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
1
|
16
12
|
0
12
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
42°C
|
22°C
|
Next Weekend
Saturday
13. 6.
19°C
34°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
1
|
8
9
|
0
10
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
41°C
|
21°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
20°/5°
2. 5.
21°/7°
3. 5.
21°/9°
4. 5.
24°/10°
5. 5.
21°/9°
6. 5.
20°/7°
7. 5.
19°/6°
8. 5.
17°/7°
9. 5.
18°/7°
10. 5.
21°/7°
11. 5.
24°/8°
12. 5.
22°/10°
13. 5.
24°/10°
14. 5.
24°/10°
15. 5.
24°/10°
16. 5.
16°/9°
17. 5.
18°/8°
18. 5.
21°/7°
19. 5.
17°/9°
20. 5.
19°/8°
21. 5.
21°/8°
22. 5.
18°/9°
23. 5.
21°/10°
24. 5.
21°/10°
25. 5.
19°/11°
26. 5.
18°/9°
27. 5.
21°/10°
28. 5.
24°/11°
29. 5.
25°/15°
30. 5.
18°/9°
31. 5.
27°/9°
What it means
precipitation
12 %
