Sar Pūshīdeh: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Sar Pūshīdeh, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
13. 5.
23°C
31°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
94
|
53
104
|
8
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
46°C
|
28°C
|
Tomorrow
14. 5.
22°C
31°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
93
|
57
111
|
11
92
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
46°C
|
26°C
|
Friday
15. 5.
21°C
30°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
60
|
40
80
|
8
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
46°C
|
28°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
24°C
32°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
109
|
74
157
|
21
111
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
44°C
|
28°C
|
Sunday
17. 5.
20°C
26°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
88
|
51
103
|
17
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
44°C
|
26°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
19°C
27°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
58
|
41
79
|
16
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
41°C
|
26°C
|
Tuesday
19. 5.
23°C
32°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
62
|
66
165
|
25
147
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
44°C
|
29°C
|
Wednesday
20. 5.
23°C
32°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
32
|
36
58
|
4
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
45°C
|
28°C
|
Thursday
21. 5.
24°C
34°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
32
|
36
53
|
3
20
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
43°C
|
47°C
|
28°C
|
Friday
22. 5.
25°C
35°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
33°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
27
|
34
55
|
7
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
44°C
|
48°C
|
29°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
25°C
36°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
32
|
42
57
|
4
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
45°C
|
49°C
|
30°C
|
Sunday
24. 5.
26°C
37°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
39°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
31
|
45
49
|
5
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
46°C
|
49°C
|
30°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
26°C
38°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
35°C
|
Afternoon
39°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
15
|
39
42
|
0
16
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
47°C
|
50°C
|
30°C
|
Tuesday
26. 5.
27°C
38°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
34
|
53
63
|
3
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
47°C
|
50°C
|
30°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
25°/16°
2. 5.
28°/16°
3. 5.
30°/19°
4. 5.
32°/20°
5. 5.
33°/22°
6. 5.
31°/21°
7. 5.
33°/20°
8. 5.
30°/22°
9. 5.
29°/19°
10. 5.
30°/16°
11. 5.
33°/17°
12. 5.
31°/23°
13. 5.
31°/22°
14. 5.
30°/21°
15. 5.
32°/24°
16. 5.
26°/20°
17. 5.
27°/19°
18. 5.
32°/23°
19. 5.
32°/23°
20. 5.
34°/24°
21. 5.
35°/25°
22. 5.
36°/25°
23. 5.
37°/26°
24. 5.
38°/26°
25. 5.
38°/27°
26. 5.
38°/26°
27. 5.
39°/27°
28. 5.
39°/27°
29. 5.
38°/27°
30. 5.
39°/27°
31. 5.
40°/27°
What it means
precipitation
12 %
