- Weather
- Russia
- Sverdlovsk
- Samstroy
Samstroy: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Samstroy, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
16. 5.
13°C
26°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
34
|
14
35
|
17
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
27°C
|
20°C
|
Tomorrow
17. 5.
14°C
26°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
46
|
21
53
|
18
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
28°C
|
19°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
14°C
26°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
43
|
19
45
|
11
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
28°C
|
21°C
|
Tuesday
19. 5.
16°C
28°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
22
|
8
38
|
12
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
31°C
|
22°C
|
Wednesday
20. 5.
15°C
25°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
58
|
26
62
|
19
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
24°C
|
19°C
|
Thursday
21. 5.
9°C
16°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
51
|
30
55
|
29
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
15°C
|
12°C
|
Friday
22. 5.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
46
|
21
51
|
16
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
15°C
|
10°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
3°C
16°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
57
|
28
64
|
20
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
17°C
|
10°C
|
Sunday
24. 5.
9°C
19°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
73
|
36
68
|
24
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
20°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
10°C
16°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
61
|
30
63
|
12
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
16°C
|
10°C
|
Tuesday
26. 5.
9°C
15°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
50
|
10
53
|
8
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
16°C
|
9°C
|
Wednesday
27. 5.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
70
|
23
68
|
8
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
15°C
|
7°C
|
Thursday
28. 5.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
41
|
5
42
|
8
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
16°C
|
8°C
|
Friday
29. 5.
7°C
17°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
47
|
27
55
|
20
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
18°C
|
10°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
9°/5°
2. 5.
9°/3°
3. 5.
14°/2°
4. 5.
15°/4°
5. 5.
20°/5°
6. 5.
23°/11°
7. 5.
22°/10°
8. 5.
21°/7°
9. 5.
15°/2°
10. 5.
5°/-2°
11. 5.
12°/-3°
12. 5.
12°/4°
13. 5.
11°/3°
14. 5.
23°/10°
15. 5.
25°/13°
16. 5.
26°/13°
17. 5.
26°/14°
18. 5.
26°/14°
19. 5.
28°/16°
20. 5.
25°/15°
21. 5.
16°/9°
22. 5.
13°/4°
23. 5.
16°/3°
24. 5.
19°/9°
25. 5.
16°/10°
26. 5.
15°/9°
27. 5.
15°/8°
28. 5.
15°/6°
29. 5.
17°/7°
30. 5.
17°/10°
31. 5.
19°/9°
What it means
precipitation
12 %
