- Weather
- United States of America
- Ohio
- Salem Heights
Salem Heights: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Salem Heights, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
13. 5.
9°C
21°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
85
|
45
94
|
41
92
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
20°C
|
14°C
|
Tomorrow
14. 5.
6°C
18°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
68
|
32
69
|
18
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
18°C
|
14°C
|
Friday
15. 5.
7°C
22°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
51
|
27
59
|
21
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
21°C
|
18°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
15°C
27°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
73
|
41
91
|
25
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
25°C
|
23°C
|
Sunday
17. 5.
18°C
29°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
59
|
33
79
|
18
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
29°C
|
25°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
18°C
31°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
81
|
40
86
|
25
80
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
30°C
|
26°C
|
Tuesday
19. 5.
19°C
29°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
100
|
39
116
|
17
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
26°C
|
21°C
|
Wednesday
20. 5.
17°C
23°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
78
|
21
64
|
11
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
23°C
|
19°C
|
Thursday
21. 5.
13°C
20°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
45
|
17
48
|
18
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
21°C
|
17°C
|
Friday
22. 5.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
43
|
5
38
|
4
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
22°C
|
17°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
36
|
4
32
|
6
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
24°C
|
18°C
|
Sunday
24. 5.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
47
|
6
44
|
3
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
24°C
|
20°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
16°C
25°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
60
|
18
53
|
11
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
25°C
|
21°C
|
Tuesday
26. 5.
17°C
26°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
54
|
21
46
|
15
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
26°C
|
22°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
57°/41°
2. 5.
56°/37°
3. 5.
61°/35°
4. 5.
75°/49°
5. 5.
70°/59°
6. 5.
59°/47°
7. 5.
61°/41°
8. 5.
70°/39°
9. 5.
74°/52°
10. 5.
72°/55°
11. 5.
72°/50°
12. 5.
75°/43°
13. 5.
21°/9°
14. 5.
18°/6°
15. 5.
22°/7°
16. 5.
27°/15°
17. 5.
29°/18°
18. 5.
31°/18°
19. 5.
29°/19°
20. 5.
23°/17°
21. 5.
20°/13°
22. 5.
21°/10°
23. 5.
22°/13°
24. 5.
23°/14°
25. 5.
25°/16°
26. 5.
26°/17°
27. 5.
25°/19°
28. 5.
24°/16°
29. 5.
24°/16°
30. 5.
26°/17°
31. 5.
26°/18°
What it means
precipitation
12 %
