Saint-Rémi: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Saint-Rémi, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
1°C
9°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
74
|
35
74
|
42
129
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1025 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
7°C
|
6°C
|
Tomorrow
5. 4.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
63
159
|
64
131
|
59
110
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
9°C
|
4°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
-1°C
4°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
60
105
|
62
101
|
32
93
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
7°C
|
1°C
|
Tuesday
7. 4.
-5°C
0°C
| Min Temperature: | -5°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-4°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
78
|
43
80
|
45
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1026 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
3°C
|
-3°C
|
Wednesday
8. 4.
-5°C
5°C
| Min Temperature: | -5°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
60
|
38
64
|
19
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1036 hPa
|
1034 hPa
|
1032 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
9°C
|
1°C
|
Thursday
9. 4.
1°C
12°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
86
152
|
42
123
|
32
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1019 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
9°C
|
8°C
|
Friday
10. 4.
-4°C
6°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
43
|
19
36
|
13
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1033 hPa
|
1033 hPa
|
1032 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
11°C
|
2°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
0°C
10°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
62
|
2
30
|
6
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1031 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
15°C
|
6°C
|
Sunday
12. 4.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
43
|
14
65
|
8
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1022 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
13°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
8°C
11°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
81
|
10
73
|
7
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
14°C
|
8°C
|
Tuesday
14. 4.
4°C
8°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
64
|
25
57
|
10
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
11°C
|
5°C
|
Wednesday
15. 4.
4°C
10°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
53
|
25
68
|
8
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
14°C
|
5°C
|
Thursday
16. 4.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
68
|
18
60
|
8
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
12°C
|
4°C
|
Friday
17. 4.
2°C
8°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
55
|
1
53
|
4
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
12°C
|
4°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
4°/0°
2. 4.
7°/-3°
3. 4.
14°/3°
4. 4.
9°/1°
5. 4.
9°/3°
6. 4.
4°/-1°
7. 4.
0°/-5°
8. 4.
5°/-5°
9. 4.
12°/1°
10. 4.
6°/-4°
11. 4.
10°/0°
12. 4.
12°/5°
13. 4.
11°/8°
14. 4.
8°/4°
15. 4.
10°/4°
16. 4.
8°/3°
17. 4.
8°/2°
18. 4.
8°/2°
19. 4.
11°/4°
20. 4.
8°/3°
21. 4.
11°/4°
22. 4.
13°/6°
23. 4.
13°/7°
24. 4.
11°/6°
25. 4.
11°/4°
26. 4.
14°/6°
27. 4.
15°/8°
28. 4.
11°/6°
29. 4.
12°/6°
30. 4.
13°/7°
What it means
precipitation
12 %
