Sabha: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Sabha, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 5.
13°C
24°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
58
90
|
41
67
|
39
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
39°C
|
22°C
|
Next Week
Tomorrow
4. 5.
15°C
29°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
55
86
|
46
74
|
40
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
43°C
|
26°C
|
Tuesday
5. 5.
18°C
33°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
66
103
|
59
89
|
51
83
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
45°C
|
28°C
|
Wednesday
6. 5.
20°C
38°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
34°C
|
||
|
wind
gusts
|
54
73
|
43
65
|
39
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
50°C
|
32°C
|
Thursday
7. 5.
24°C
41°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 41°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
37°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
78
|
33
45
|
43
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
53°C
|
35°C
|
Friday
8. 5.
27°C
40°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 40°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
35°C
|
||
|
wind
gusts
|
68
123
|
50
108
|
54
106
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
51°C
|
35°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
29°C
40°C
| Min Temperature: | 29°C |
| Max Temperature: | 40°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
36°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
50
|
18
33
|
19
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
42°C
|
56°C
|
35°C
|
Sunday
10. 5.
28°C
40°C
| Min Temperature: | 28°C |
| Max Temperature: | 40°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
36°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
87
|
30
48
|
24
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
58°C
|
33°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
30°C
40°C
| Min Temperature: | 30°C |
| Max Temperature: | 40°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
36°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
69
|
27
45
|
18
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
59°C
|
33°C
|
Tuesday
12. 5.
30°C
40°C
| Min Temperature: | 30°C |
| Max Temperature: | 40°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
37°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
67
|
26
49
|
22
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
59°C
|
33°C
|
Wednesday
13. 5.
30°C
40°C
| Min Temperature: | 30°C |
| Max Temperature: | 40°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
37°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
66
|
28
47
|
21
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
59°C
|
33°C
|
Thursday
14. 5.
31°C
42°C
| Min Temperature: | 31°C |
| Max Temperature: | 42°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
42°C
|
Evening
38°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
79
|
30
47
|
19
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
60°C
|
34°C
|
Friday
15. 5.
32°C
43°C
| Min Temperature: | 32°C |
| Max Temperature: | 43°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
43°C
|
Evening
38°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
99
|
42
58
|
21
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
60°C
|
35°C
|
Next Weekend
Saturday
16. 5.
31°C
43°C
| Min Temperature: | 31°C |
| Max Temperature: | 43°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
43°C
|
Evening
37°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
105
|
24
60
|
18
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
59°C
|
34°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
31°/23°
2. 5.
31°/19°
3. 5.
24°/13°
4. 5.
29°/15°
5. 5.
33°/18°
6. 5.
38°/20°
7. 5.
41°/24°
8. 5.
40°/27°
9. 5.
40°/29°
10. 5.
40°/28°
11. 5.
40°/30°
12. 5.
40°/30°
13. 5.
40°/30°
14. 5.
42°/31°
15. 5.
43°/32°
16. 5.
43°/31°
17. 5.
39°/27°
18. 5.
38°/26°
19. 5.
39°/27°
20. 5.
39°/29°
21. 5.
40°/29°
22. 5.
41°/30°
23. 5.
39°/29°
24. 5.
37°/27°
25. 5.
37°/26°
26. 5.
37°/26°
27. 5.
37°/26°
28. 5.
37°/27°
29. 5.
39°/28°
30. 5.
37°/27°
31. 5.
37°/26°
What it means
precipitation
12 %
