Ruigele: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Ruigele, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
22. 5.
6°C
22°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
54
|
39
90
|
26
92
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1000 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
30°C
|
16°C
|
This Weekend
Tomorrow
23. 5.
7°C
23°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
39
|
29
86
|
22
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
997 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
29°C
|
13°C
|
Sunday
24. 5.
6°C
22°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
69
|
30
85
|
31
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
997 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
30°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
9°C
17°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
33
|
18
68
|
19
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1002 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
27°C
|
12°C
|
Tuesday
26. 5.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
38
|
17
86
|
26
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
25°C
|
15°C
|
Wednesday
27. 5.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
40
|
15
38
|
13
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
10°C
|
7°C
|
Thursday
28. 5.
2°C
5°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
22
|
9
33
|
12
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1020 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
6°C
|
5°C
|
Friday
29. 5.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
18
|
8
23
|
8
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
19°C
|
8°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
19
|
4
32
|
6
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
20°C
|
10°C
|
Sunday
31. 5.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
18
|
12
31
|
13
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
21°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
23
|
4
30
|
15
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
19°C
|
9°C
|
Tuesday
2. 6.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
16
|
9
23
|
15
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
20°C
|
9°C
|
Wednesday
3. 6.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
22
|
13
27
|
13
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
21°C
|
9°C
|
Thursday
4. 6.
4°C
14°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
15
|
1
23
|
7
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
23°C
|
11°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
7°/1°
2. 5.
10°/-2°
3. 5.
8°/0°
4. 5.
12°/1°
5. 5.
18°/2°
6. 5.
9°/3°
7. 5.
5°/1°
8. 5.
7°/0°
9. 5.
12°/0°
10. 5.
12°/4°
11. 5.
13°/4°
12. 5.
9°/4°
13. 5.
18°/3°
14. 5.
18°/4°
15. 5.
13°/4°
16. 5.
18°/3°
17. 5.
14°/5°
18. 5.
5°/0°
19. 5.
16°/1°
20. 5.
21°/4°
21. 5.
20°/6°
22. 5.
22°/6°
23. 5.
23°/7°
24. 5.
22°/6°
25. 5.
17°/9°
26. 5.
18°/10°
27. 5.
10°/3°
28. 5.
5°/2°
29. 5.
11°/2°
30. 5.
13°/5°
31. 5.
13°/5°
What it means
precipitation
12 %
