Roblin: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Roblin, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
-7°C
5°C
| Min Temperature: | -7°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
-4°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
55
|
37
75
|
31
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-4°C
|
4°C
|
2°C
|
Tomorrow
5. 4.
-7°C
-1°C
| Min Temperature: | -7°C |
| Max Temperature: | -1°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-4°C
|
||
|
wind
gusts
|
49
87
|
50
87
|
32
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1031 hPa
|
1034 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
0°C
|
-5°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
-15°C
-4°C
| Min Temperature: | -15°C |
| Max Temperature: | -4°C |
|
Morning
-11°C
|
Afternoon
-4°C
|
Evening
-8°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
41
|
22
46
|
15
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1040 hPa
|
1036 hPa
|
1033 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-10°C
|
-1°C
|
-9°C
|
Tuesday
7. 4.
-13°C
-2°C
| Min Temperature: | -13°C |
| Max Temperature: | -2°C |
|
Morning
-6°C
|
Afternoon
-2°C
|
Evening
-3°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
95
|
54
103
|
56
125
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-6°C
|
-1°C
|
-3°C
|
Wednesday
8. 4.
-10°C
0°C
| Min Temperature: | -10°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-4°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-4°C
|
||
|
wind
gusts
|
64
122
|
67
124
|
39
97
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1017 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-4°C
|
0°C
|
-6°C
|
Thursday
9. 4.
-17°C
-2°C
| Min Temperature: | -17°C |
| Max Temperature: | -2°C |
|
Morning
-12°C
|
Afternoon
-3°C
|
Evening
-6°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
40
|
33
59
|
27
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-11°C
|
-1°C
|
-6°C
|
Friday
10. 4.
-8°C
2°C
| Min Temperature: | -8°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-4°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
26
|
20
39
|
15
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-3°C
|
2°C
|
0°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
-8°C
1°C
| Min Temperature: | -8°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
0°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
45
|
21
60
|
29
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-3°C
|
-1°C
|
-1°C
|
Sunday
12. 4.
-4°C
-1°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | -1°C |
|
Morning
-4°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
73
|
25
68
|
20
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-5°C
|
1°C
|
-2°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
-6°C
-1°C
| Min Temperature: | -6°C |
| Max Temperature: | -1°C |
|
Morning
-6°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
61
|
7
51
|
11
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-6°C
|
1°C
|
-1°C
|
Tuesday
14. 4.
-5°C
1°C
| Min Temperature: | -5°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
-4°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
27
|
6
29
|
3
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-6°C
|
3°C
|
1°C
|
Wednesday
15. 4.
-3°C
3°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
43
|
7
53
|
5
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-5°C
|
4°C
|
2°C
|
Thursday
16. 4.
-2°C
2°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
50
|
22
50
|
18
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-3°C
|
5°C
|
2°C
|
Friday
17. 4.
-2°C
3°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
75
|
33
82
|
34
83
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-3°C
|
5°C
|
3°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
-1°/-15°
2. 4.
1°/-5°
3. 4.
2°/-8°
4. 4.
5°/-7°
5. 4.
-1°/-7°
6. 4.
-4°/-15°
7. 4.
-2°/-13°
8. 4.
0°/-10°
9. 4.
-2°/-17°
10. 4.
2°/-8°
11. 4.
1°/-8°
12. 4.
-1°/-4°
13. 4.
-1°/-6°
14. 4.
1°/-5°
15. 4.
3°/-3°
16. 4.
2°/-2°
17. 4.
3°/-2°
18. 4.
3°/-2°
19. 4.
5°/-3°
20. 4.
7°/-1°
21. 4.
5°/-2°
22. 4.
7°/-2°
23. 4.
6°/-1°
24. 4.
9°/1°
25. 4.
8°/3°
26. 4.
7°/1°
27. 4.
9°/2°
28. 4.
10°/3°
29. 4.
12°/4°
30. 4.
13°/5°
What it means
precipitation
12 %
