Rishiri Tō: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Rishiri Tō, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
1. 5.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
83
117
|
64
91
|
72
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1005 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
6°C
|
3°C
|
This Weekend
Tomorrow
2. 5.
-2°C
3°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
89
141
|
159
212
|
96
155
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
995 hPa
|
998 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
3°C
|
1°C
|
Sunday
3. 5.
-3°C
-1°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | -1°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
-2°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
99
123
|
86
125
|
46
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
-2°C
|
-2°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
-6°C
-2°C
| Min Temperature: | -6°C |
| Max Temperature: | -2°C |
|
Morning
-4°C
|
Afternoon
-5°C
|
Evening
-5°C
|
||
|
wind
gusts
|
73
116
|
78
132
|
60
111
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1000 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-4°C
|
-5°C
|
-6°C
|
Tuesday
5. 5.
-4°C
4°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
88
142
|
111
142
|
110
145
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-3°C
|
1°C
|
3°C
|
Wednesday
6. 5.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
143
192
|
120
145
|
128
143
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
8°C
|
8°C
|
Thursday
7. 5.
6°C
11°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
172
204
|
197
234
|
171
230
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
7°C
|
7°C
|
Friday
8. 5.
-2°C
6°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
0°C
|
||
|
wind
gusts
|
120
161
|
77
115
|
67
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
-1°C
|
-1°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
0°C
0°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
0°C
|
Evening
0°C
|
||
|
wind
gusts
|
90
130
|
69
102
|
46
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
-1°C
|
-1°C
|
Sunday
10. 5.
1°C
2°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
90
|
51
93
|
63
102
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
1°C
|
0°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
2°C
3°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
56
109
|
73
134
|
66
119
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
1°C
|
0°C
|
Tuesday
12. 5.
3°C
3°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
78
116
|
85
118
|
87
115
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
1°C
|
1°C
|
Wednesday
13. 5.
3°C
3°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
70
111
|
51
112
|
24
93
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
1°C
|
1°C
|
Thursday
14. 5.
3°C
3°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
98
|
52
124
|
47
129
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
1°C
|
1°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
8°/3°
2. 5.
3°/-2°
3. 5.
-1°/-3°
4. 5.
-2°/-6°
5. 5.
4°/-4°
6. 5.
10°/3°
7. 5.
11°/6°
8. 5.
6°/-2°
9. 5.
0°/0°
10. 5.
2°/1°
11. 5.
3°/2°
12. 5.
3°/3°
13. 5.
3°/3°
14. 5.
3°/3°
15. 5.
4°/3°
16. 5.
4°/2°
17. 5.
3°/2°
18. 5.
5°/3°
19. 5.
5°/4°
20. 5.
5°/4°
21. 5.
4°/4°
22. 5.
4°/2°
23. 5.
3°/2°
24. 5.
3°/3°
25. 5.
4°/3°
26. 5.
4°/4°
27. 5.
5°/4°
28. 5.
5°/4°
29. 5.
5°/4°
30. 5.
5°/4°
31. 5.
What it means
precipitation
12 %
