- Weather
- United States of America
- Wisconsin
- Richfield
Richfield: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Richfield, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Winter Weather
Valid to 2. 4. (09:00)
Min °CMax °C
Today
5. 4.
-1°C
9°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
59
117
|
57
109
|
27
93
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
11°C
|
4°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
-2°C
5°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
53
119
|
61
127
|
46
107
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
7°C
|
0°C
|
Tuesday
7. 4.
-6°C
3°C
| Min Temperature: | -6°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
35
|
29
61
|
34
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1035 hPa
|
1032 hPa
|
1030 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
7°C
|
-1°C
|
Wednesday
8. 4.
-2°C
16°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
62
145
|
83
174
|
71
158
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
15°C
|
12°C
|
Thursday
9. 4.
2°C
12°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
67
|
37
84
|
30
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1023 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
13°C
|
5°C
|
Friday
10. 4.
0°C
7°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
63
|
29
72
|
26
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
4°C
|
5°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
2°C
9°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
76
|
36
78
|
29
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
5°C
|
7°C
|
Sunday
12. 4.
9°C
13°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
70
|
8
45
|
26
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
16°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
9°C
11°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
78
|
18
71
|
28
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
12°C
|
8°C
|
Tuesday
14. 4.
3°C
7°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
86
|
36
59
|
33
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
12°C
|
4°C
|
Wednesday
15. 4.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
75
|
31
82
|
18
93
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
13°C
|
8°C
|
Thursday
16. 4.
7°C
11°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
96
|
6
92
|
7
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
13°C
|
8°C
|
Friday
17. 4.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
69
|
7
60
|
13
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
15°C
|
8°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
60
|
26
67
|
23
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
15°C
|
8°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
36°/31°
2. 4.
57°/31°
3. 4.
50°/34°
4. 4.
46°/35°
5. 4.
9°/-1°
6. 4.
5°/-2°
7. 4.
3°/-6°
8. 4.
16°/-2°
9. 4.
12°/2°
10. 4.
7°/0°
11. 4.
9°/2°
12. 4.
13°/9°
13. 4.
11°/9°
14. 4.
7°/3°
15. 4.
10°/3°
16. 4.
11°/7°
17. 4.
11°/4°
18. 4.
11°/5°
19. 4.
12°/6°
20. 4.
12°/4°
21. 4.
13°/7°
22. 4.
12°/7°
23. 4.
12°/5°
24. 4.
12°/4°
25. 4.
12°/5°
26. 4.
16°/9°
27. 4.
11°/8°
28. 4.
13°/7°
29. 4.
12°/7°
30. 4.
14°/7°
What it means
precipitation
12 %
