Reshui: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Reshui, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
30. 3.
19°C
26°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
89
|
32
93
|
14
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
28°C
|
22°C
|
Tomorrow
31. 3.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
28
|
13
66
|
18
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
25°C
|
17°C
|
Wednesday
1. 4.
14°C
19°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
40
|
14
57
|
5
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
20°C
|
17°C
|
Thursday
2. 4.
16°C
19°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
21
|
5
24
|
6
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
19°C
|
17°C
|
Friday
3. 4.
18°C
22°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
55
|
31
65
|
16
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
23°C
|
18°C
|
This Weekend
Saturday
4. 4.
17°C
21°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
62
|
11
64
|
8
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
22°C
|
19°C
|
Sunday
5. 4.
17°C
21°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
40
|
9
53
|
5
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
21°C
|
19°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
17°C
19°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
22
|
7
23
|
10
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
20°C
|
17°C
|
Tuesday
7. 4.
15°C
20°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
19
|
6
19
|
6
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
21°C
|
17°C
|
Wednesday
8. 4.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
21
|
26
56
|
12
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
25°C
|
19°C
|
Thursday
9. 4.
19°C
27°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
30
|
32
61
|
16
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
29°C
|
21°C
|
Friday
10. 4.
20°C
29°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
27
|
32
63
|
15
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
31°C
|
22°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
21°C
28°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
21
|
19
47
|
5
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
31°C
|
21°C
|
Sunday
12. 4.
20°C
25°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
24
|
13
42
|
2
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
26°C
|
19°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 3.
19°/14°
2. 3.
17°/10°
3. 3.
11°/8°
4. 3.
11°/8°
5. 3.
13°/8°
6. 3.
17°/8°
7. 3.
19°/8°
8. 3.
17°/11°
9. 3.
12°/9°
10. 3.
15°/8°
11. 3.
20°/7°
12. 3.
21°/9°
13. 3.
21°/8°
14. 3.
23°/9°
15. 3.
24°/10°
16. 3.
22°/13°
17. 3.
24°/13°
18. 3.
22°/13°
19. 3.
20°/12°
20. 3.
21°/13°
21. 3.
18°/12°
22. 3.
22°/14°
23. 3.
24°/16°
24. 3.
23°/17°
25. 3.
22°/16°
26. 3.
24°/16°
27. 3.
20°/16°
28. 3.
20°/16°
29. 3.
23°/17°
30. 3.
26°/19°
31. 3.
24°/15°
What it means
precipitation
12 %
