Ramka: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Ramka, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
15. 5.
14°C
20°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
58
129
|
63
132
|
35
92
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
23°C
|
15°C
|
This Weekend
Tomorrow
16. 5.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
56
|
34
71
|
24
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
30°C
|
16°C
|
Sunday
17. 5.
9°C
22°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
39
|
35
66
|
22
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
32°C
|
17°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
11°C
24°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
47
|
26
50
|
18
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
35°C
|
19°C
|
Tuesday
19. 5.
14°C
26°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
33
|
27
45
|
17
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
36°C
|
21°C
|
Wednesday
20. 5.
16°C
29°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
26
|
21
49
|
26
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
39°C
|
23°C
|
Thursday
21. 5.
17°C
32°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
32
|
18
49
|
26
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
43°C
|
26°C
|
Friday
22. 5.
19°C
31°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
38
|
29
51
|
26
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
41°C
|
34°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
21°C
30°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
15
|
26
31
|
32
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
47°C
|
28°C
|
Sunday
24. 5.
21°C
30°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
21
|
28
38
|
33
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
46°C
|
29°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
21°C
30°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
16
|
26
32
|
36
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
46°C
|
28°C
|
Tuesday
26. 5.
20°C
29°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
21
|
26
35
|
42
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
45°C
|
27°C
|
Wednesday
27. 5.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
22
|
14
28
|
30
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
47°C
|
28°C
|
Thursday
28. 5.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
22
|
17
33
|
36
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
46°C
|
28°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
21°/15°
2. 5.
28°/14°
3. 5.
27°/16°
4. 5.
25°/16°
5. 5.
19°/15°
6. 5.
23°/12°
7. 5.
16°/13°
8. 5.
25°/9°
9. 5.
21°/14°
10. 5.
28°/9°
11. 5.
25°/12°
12. 5.
24°/14°
13. 5.
23°/13°
14. 5.
25°/10°
15. 5.
20°/14°
16. 5.
21°/12°
17. 5.
22°/9°
18. 5.
24°/11°
19. 5.
26°/14°
20. 5.
29°/16°
21. 5.
32°/17°
22. 5.
31°/19°
23. 5.
30°/21°
24. 5.
30°/21°
25. 5.
30°/21°
26. 5.
29°/20°
27. 5.
30°/20°
28. 5.
30°/20°
29. 5.
30°/21°
30. 5.
29°/21°
31. 5.
30°/21°
What it means
precipitation
12 %
