Quantai: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Quantai, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
31. 3.
-7°C
3°C
| Min Temperature: | -7°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
53
|
20
66
|
13
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
13°C
|
-1°C
|
Tomorrow
1. 4.
-3°C
7°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
43
|
23
58
|
17
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
16°C
|
3°C
|
Thursday
2. 4.
-1°C
7°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
75
|
46
115
|
31
102
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
15°C
|
4°C
|
Friday
3. 4.
-4°C
6°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
65
|
27
79
|
14
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
20°C
|
5°C
|
This Weekend
Saturday
4. 4.
-4°C
4°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
143
|
81
190
|
22
154
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
10°C
|
0°C
|
Sunday
5. 4.
-5°C
6°C
| Min Temperature: | -5°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
49
|
28
66
|
15
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
18°C
|
4°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
0°C
10°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
43
|
26
65
|
16
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
22°C
|
7°C
|
Tuesday
7. 4.
3°C
13°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
22
|
22
26
|
13
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
25°C
|
7°C
|
Wednesday
8. 4.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
19
|
33
32
|
19
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
25°C
|
7°C
|
Thursday
9. 4.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
19
|
29
31
|
8
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
25°C
|
7°C
|
Friday
10. 4.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
25
|
23
28
|
11
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
21°C
|
7°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
4°C
9°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
28
|
20
27
|
14
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
21°C
|
6°C
|
Sunday
12. 4.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
27
|
24
30
|
17
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
20°C
|
6°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
22
|
27
30
|
16
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
22°C
|
6°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 3.
5°/-6°
2. 3.
1°/-8°
3. 3.
6°/-6°
4. 3.
-1°/-7°
5. 3.
2°/-10°
6. 3.
5°/-6°
7. 3.
5°/-4°
8. 3.
-2°/-8°
9. 3.
5°/-7°
10. 3.
9°/-2°
11. 3.
13°/-1°
12. 3.
4°/-8°
13. 3.
-7°/-13°
14. 3.
-5°/-12°
15. 3.
2°/-10°
16. 3.
-2°/-8°
17. 3.
-5°/-15°
18. 3.
0°/-15°
19. 3.
-5°/-9°
20. 3.
2°/-9°
21. 3.
1°/-6°
22. 3.
1°/-5°
23. 3.
2°/-6°
24. 3.
3°/-4°
25. 3.
3°/-3°
26. 3.
3°/-3°
27. 3.
-1°/-8°
28. 3.
2°/-11°
29. 3.
1°/-6°
30. 3.
-3°/-8°
31. 3.
3°/-7°
What it means
precipitation
12 %
