Puling: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Puling, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
2. 5.
15°C
20°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
117
|
3
115
|
0
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
19°C
|
18°C
|
Tomorrow
3. 5.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
58
|
16
80
|
1
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
22°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
12°C
22°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
32
|
10
33
|
5
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
23°C
|
16°C
|
Tuesday
5. 5.
13°C
25°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
50
|
14
51
|
6
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
26°C
|
17°C
|
Wednesday
6. 5.
14°C
26°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
78
|
19
67
|
8
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
28°C
|
19°C
|
Thursday
7. 5.
17°C
28°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
63
|
8
57
|
3
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
27°C
|
21°C
|
Friday
8. 5.
16°C
19°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
104
|
5
92
|
12
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
19°C
|
17°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
15°C
23°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
55
|
12
55
|
9
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
19°C
|
17°C
|
Sunday
10. 5.
16°C
26°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
15
|
4
22
|
4
13
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
28°C
|
17°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
16°C
26°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
12
|
11
24
|
3
10
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
28°C
|
18°C
|
Tuesday
12. 5.
18°C
28°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
12
|
11
24
|
4
11
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
30°C
|
19°C
|
Wednesday
13. 5.
19°C
30°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
18
|
7
23
|
4
12
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
31°C
|
21°C
|
Thursday
14. 5.
20°C
31°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
14
|
0
23
|
4
12
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
32°C
|
22°C
|
Friday
15. 5.
21°C
30°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
23
|
2
38
|
3
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
31°C
|
22°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
24°/9°
2. 5.
20°/15°
3. 5.
23°/14°
4. 5.
22°/12°
5. 5.
25°/13°
6. 5.
26°/14°
7. 5.
28°/17°
8. 5.
19°/16°
9. 5.
23°/15°
10. 5.
26°/16°
11. 5.
26°/16°
12. 5.
28°/18°
13. 5.
30°/19°
14. 5.
31°/20°
15. 5.
30°/21°
16. 5.
28°/20°
17. 5.
26°/20°
18. 5.
26°/18°
19. 5.
28°/17°
20. 5.
28°/18°
21. 5.
29°/20°
22. 5.
29°/20°
23. 5.
30°/21°
24. 5.
29°/22°
25. 5.
31°/21°
26. 5.
29°/22°
27. 5.
30°/21°
28. 5.
31°/21°
29. 5.
31°/21°
30. 5.
29°/21°
31. 5.
27°/22°
What it means
precipitation
12 %
