- Weather
- Russia
- Krasnoyarskiy
- Priluka
Priluka: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Priluka, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
22. 5.
-8°C
-1°C
| Min Temperature: | -8°C |
| Max Temperature: | -1°C |
|
Morning
-5°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
45
|
35
50
|
33
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-4°C
|
0°C
|
-1°C
|
This Weekend
Tomorrow
23. 5.
-6°C
-1°C
| Min Temperature: | -6°C |
| Max Temperature: | -1°C |
|
Morning
-5°C
|
Afternoon
-2°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
53
101
|
55
83
|
38
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-4°C
|
-1°C
|
-3°C
|
Sunday
24. 5.
-5°C
-1°C
| Min Temperature: | -5°C |
| Max Temperature: | -1°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
27
|
35
46
|
41
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
1°C
|
-1°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
-3°C
2°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
92
|
39
90
|
24
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1001 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
1°C
|
1°C
|
Tuesday
26. 5.
-1°C
1°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
0°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
42
|
38
52
|
35
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1000 hPa
|
1004 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
1°C
|
0°C
|
Wednesday
27. 5.
-3°C
1°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
0°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
27
|
26
37
|
33
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
2°C
|
-1°C
|
Thursday
28. 5.
-3°C
0°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
52
|
37
58
|
37
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
0°C
|
-2°C
|
Friday
29. 5.
-3°C
4°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
72
|
9
76
|
8
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
5°C
|
4°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
-1°C
5°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
59
|
14
63
|
11
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
6°C
|
5°C
|
Sunday
31. 5.
2°C
8°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
77
|
19
78
|
11
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
10°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
5°C
10°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
81
|
19
87
|
4
88
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
13°C
|
10°C
|
Tuesday
2. 6.
6°C
9°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
77
|
12
81
|
10
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
13°C
|
11°C
|
Wednesday
3. 6.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
67
|
10
71
|
3
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
13°C
|
12°C
|
Thursday
4. 6.
8°C
13°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
71
|
4
75
|
6
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
18°C
|
15°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
2°/-2°
2. 5.
6°/-3°
3. 5.
6°/1°
4. 5.
1°/-4°
5. 5.
0°/-2°
6. 5.
1°/-2°
7. 5.
1°/-1°
8. 5.
-1°/-9°
9. 5.
-7°/-10°
10. 5.
-3°/-10°
11. 5.
0°/-8°
12. 5.
-1°/-6°
13. 5.
-4°/-6°
14. 5.
-3°/-7°
15. 5.
1°/-7°
16. 5.
1°/-3°
17. 5.
2°/-1°
18. 5.
3°/-2°
19. 5.
1°/-2°
20. 5.
-2°/-5°
21. 5.
-2°/-6°
22. 5.
-1°/-8°
23. 5.
-1°/-6°
24. 5.
-1°/-5°
25. 5.
2°/-3°
26. 5.
1°/-1°
27. 5.
1°/-3°
28. 5.
0°/-3°
29. 5.
4°/-3°
30. 5.
5°/-1°
31. 5.
8°/2°
What it means
precipitation
12 %
