Polyany: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Polyany, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
5. 4.
3°C
7°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
85
|
49
86
|
43
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
9°C
|
4°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
0°C
7°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
61
|
29
59
|
17
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
6°C
|
4°C
|
Tuesday
7. 4.
1°C
7°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
48
|
26
51
|
15
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1000 hPa
|
1001 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
9°C
|
4°C
|
Wednesday
8. 4.
-1°C
4°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
62
|
36
77
|
39
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
4°C
|
1°C
|
Thursday
9. 4.
-2°C
0°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
0°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
82
|
48
82
|
41
83
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
2°C
|
0°C
|
Friday
10. 4.
-3°C
2°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
58
|
28
59
|
19
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
4°C
|
0°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
-1°C
3°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
32
|
10
30
|
13
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1028 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
7°C
|
1°C
|
Sunday
12. 4.
-2°C
8°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
57
|
20
62
|
9
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1030 hPa
|
1027 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
11°C
|
3°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
46
|
17
48
|
10
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1030 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
15°C
|
5°C
|
Tuesday
14. 4.
4°C
14°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
35
|
15
44
|
10
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
17°C
|
8°C
|
Wednesday
15. 4.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
50
|
19
52
|
13
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
7°C
|
Thursday
16. 4.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
44
|
17
49
|
9
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
14°C
|
7°C
|
Friday
17. 4.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
48
|
27
49
|
18
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
16°C
|
7°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
54
|
23
54
|
7
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
7°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
16°/5°
2. 4.
11°/7°
3. 4.
14°/6°
4. 4.
14°/1°
5. 4.
7°/3°
6. 4.
7°/0°
7. 4.
7°/1°
8. 4.
4°/-1°
9. 4.
0°/-2°
10. 4.
2°/-3°
11. 4.
3°/-1°
12. 4.
8°/-2°
13. 4.
11°/2°
14. 4.
14°/4°
15. 4.
12°/6°
16. 4.
11°/5°
17. 4.
13°/5°
18. 4.
12°/6°
19. 4.
13°/6°
20. 4.
11°/7°
21. 4.
13°/6°
22. 4.
14°/7°
23. 4.
12°/6°
24. 4.
12°/5°
25. 4.
12°/5°
26. 4.
12°/6°
27. 4.
13°/5°
28. 4.
14°/7°
29. 4.
10°/6°
30. 4.
14°/4°
What it means
precipitation
12 %
