Polyana: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Polyana, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
28
|
12
26
|
9
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
10°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
49
|
35
66
|
27
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
16°C
|
8°C
|
Sunday
5. 4.
4°C
8°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
102
|
46
100
|
28
85
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
9°C
|
5°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
0°C
7°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
66
|
23
73
|
17
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
6°C
|
5°C
|
Tuesday
7. 4.
0°C
6°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
65
|
38
72
|
21
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
7°C
|
3°C
|
Wednesday
8. 4.
0°C
8°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
24
|
17
44
|
17
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
9°C
|
4°C
|
Thursday
9. 4.
0°C
3°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
72
|
38
80
|
33
80
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
3°C
|
2°C
|
Friday
10. 4.
-3°C
4°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
58
|
9
34
|
9
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
7°C
|
0°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
-1°C
5°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
44
|
15
46
|
19
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
8°C
|
0°C
|
Sunday
12. 4.
0°C
6°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
52
|
18
48
|
17
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
8°C
|
1°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
1°C
8°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
73
|
21
58
|
14
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
10°C
|
4°C
|
Tuesday
14. 4.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
53
|
24
50
|
17
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
12°C
|
6°C
|
Wednesday
15. 4.
5°C
10°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
47
|
14
46
|
15
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
12°C
|
5°C
|
Thursday
16. 4.
4°C
9°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
43
|
16
39
|
15
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
4°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
17°/7°
2. 4.
17°/7°
3. 4.
15°/7°
4. 4.
15°/6°
5. 4.
8°/4°
6. 4.
7°/0°
7. 4.
6°/0°
8. 4.
8°/0°
9. 4.
3°/0°
10. 4.
4°/-3°
11. 4.
5°/-1°
12. 4.
6°/0°
13. 4.
8°/1°
14. 4.
10°/3°
15. 4.
10°/5°
16. 4.
9°/4°
17. 4.
8°/3°
18. 4.
12°/3°
19. 4.
9°/4°
20. 4.
13°/5°
21. 4.
12°/5°
22. 4.
10°/5°
23. 4.
11°/4°
24. 4.
12°/6°
25. 4.
12°/4°
26. 4.
13°/6°
27. 4.
15°/7°
28. 4.
16°/6°
29. 4.
15°/8°
30. 4.
15°/7°
What it means
precipitation
12 %
