Polo: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Polo, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
66
119
|
76
132
|
67
131
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
12°C
|
5°C
|
Tomorrow
5. 4.
2°C
10°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
60
105
|
54
90
|
35
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
13°C
|
6°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
0°C
8°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
55
100
|
65
103
|
48
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1026 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
3°C
|
Tuesday
7. 4.
-4°C
6°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
47
|
27
45
|
32
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1036 hPa
|
1032 hPa
|
1030 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
10°C
|
2°C
|
Wednesday
8. 4.
1°C
17°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
69
121
|
82
144
|
64
134
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
17°C
|
13°C
|
Thursday
9. 4.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
60
|
24
41
|
37
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
11°C
|
9°C
|
Friday
10. 4.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
77
|
32
68
|
44
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
12°C
|
11°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
9°C
12°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
83
|
13
70
|
9
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
14°C
|
11°C
|
Sunday
12. 4.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
87
|
15
60
|
15
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
18°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
10°C
15°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
90
|
10
72
|
8
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
19°C
|
13°C
|
Tuesday
14. 4.
7°C
13°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
58
|
4
53
|
8
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
17°C
|
13°C
|
Wednesday
15. 4.
6°C
10°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
82
|
27
67
|
27
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
14°C
|
9°C
|
Thursday
16. 4.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
73
|
4
50
|
5
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
14°C
|
10°C
|
Friday
17. 4.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
54
|
23
64
|
12
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
20°C
|
13°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
45°/36°
2. 4.
65°/38°
3. 4.
58°/42°
4. 4.
12°/4°
5. 4.
10°/2°
6. 4.
8°/0°
7. 4.
6°/-4°
8. 4.
17°/1°
9. 4.
12°/7°
10. 4.
14°/5°
11. 4.
12°/9°
12. 4.
14°/8°
13. 4.
15°/10°
14. 4.
13°/7°
15. 4.
10°/6°
16. 4.
11°/3°
17. 4.
15°/7°
18. 4.
15°/8°
19. 4.
11°/6°
20. 4.
15°/6°
21. 4.
17°/10°
22. 4.
16°/8°
23. 4.
14°/7°
24. 4.
14°/5°
25. 4.
15°/6°
26. 4.
18°/11°
27. 4.
13°/9°
28. 4.
17°/10°
29. 4.
14°/8°
30. 4.
16°/9°
What it means
precipitation
12 %
